Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Sankcje polityczne wzmocnią gospodarcze?

0
Podziel się:

Sygnał polityczny szansą na inne sankcje wobec Rosji - komentuje ekspert do spraw polityki wschodniej.

Wojna na Ukrainie. Sankcje polityczne wzmocnią gospodarcze?
(josef.stuefer / Flickr (CC BY 2.0))
bFeNnQGd

Jest sygnał polityczny i jest szansa na kolejne sankcje wobec Rosji. Tak wczorajsze spotkanie unijnych szefów dyplomacji w Brukseli komentuje ekspert do spraw polityki wschodniej, Sławomir Dębski Dyrektor Polsko-Rosyjskiego Centrum Dialogu i Porozumienia.

_ Najważniejsza będzie decyzja w sprawie przedłużeniu sankcji gospodarczych, kończących się latem. Wczorajsza zapowiedź przedłużenia sankcji dyplomatycznych to ważny sygnał polityczny _ - mówił Dębski. W opinii doktora, do lata sytuacja w Donbasie nie uspokoi się, więc sankcje gospodarcze mogą być nie tylko wzmocnione, ale i przedłużone.

Sławomir Dębski zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach znacząco zmieniło się podejście Unii Europejskiej do Rosji. Jeszcze dwa tygodnie temu szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini proponowała ograniczenie bądź zawieszenie sankcji wobec Moskwy.

bFeNnQGf

To, czy sankcje oprócz przedłużenia zostaną wzmocnione, zależy w dużej mierze od działań prezydenta Władimira Putina - mówił gość radiowej Trójki. Kluczowe będzie to, czy nadal będzie wspierał prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeNnQGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)