Notowania

Wyższe kary dla kierowców w Niemczech. Komórka, laptop czy tablet może drogo kosztować

W przypadku spowodowania przez kierowcę rozmawiającego przez komórkę kolizji związanej z uszkodzeniem mienia mandat może wzrosnąć do 200 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peshkova)
Zakaz obejmuje nie tylko telefony, lecz także laptopy i tablety.

Kierowcy rozmawiający podczas jazdy samochodem przez telefon komórkowy zapłacą w przyszłości 100 euro zamiast obecnych 60 - zdecydowała w piątek druga izba niemieckiego parlamentu Bundesrat.

W przypadku spowodowania przez kierowcę rozmawiającego przez komórkę kolizji związanej z uszkodzeniem mienia mandat może wzrosnąć do 200 euro. Za to wykroczenie nowe przepisy przewidują ponadto dwa punkty karne i zakaz prowadzenia pojazdów przez miesiąc.

Z restrykcjami muszą się też liczyć rowerzyści korzystający podczas jazdy z telefonu komórkowego. Za naruszenie przepisów zapłacą 55 euro zamiast dotychczasowych 25.

Zakaz obejmuje nie tylko telefony, lecz także laptopy i tablety.

Za granicą Polacy zwalniają:

Z wyższymi karami muszą się też liczyć kierowcy blokujący dojazd karetek i samochodów policyjnych na miejsce wypadku. Będą karani mandatami w wysokości 200 euro zamiast dotychczasowych 20 euro. W szczególnie ciężkich przypadkach naruszenia przepisów kara może wzrosnąć do 320 euro i być połączona z zakazem prowadzenia pojazdów na okres miesiąca.

Nieustąpienie pojazdom jadącym na sygnale świetlnym lub dźwiękowym będzie karane mandatem w wysokości co najmniej 240 euro i miesięcznym zakazem prowadzenia.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Tagi: świat, niemcy, kara, mandat, drogi, utrudnienia, parlament, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2017

chmmJuż bałem się, że to w Polsce. A to w Niemczech. U nas nadal eldorado. Mandaciki tak niskie, że tylko głupek przestrzega przepisów na drodze.

22-09-2017

bufetowa do mamra!Weźcie się za coś sensownego lepiej... na przykład wymuście na kierowcach-palantach, by jazda na suwak zawsze oznaczała zjazd na końcu każdego pasa, a … Czytaj całość

22-09-2017

DziadekZaraz, zaraz bo już się pogubiłem. To Warszawa nie ma teraz prezydenta (wakat ?) Czy też jest prezydent ale za bardzo nie wiadomo kto nim jest ? A co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)