Notowania

Zamek w Puszczy Noteckiej pod lupą Prokuratury Krajowej

Ze względu na wagę sprawy to Prokuratura Krajowa zweryfikuje zawiadomienie Ministerstwa Środowiska w sprawie budowy zamku w Stobnicy. Resort złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej. Sprawa trafiła jednak dalej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Ze względu na wagę sprawy to Prokuratura Krajowa zweryfikuje zawiadomienie Ministerstwa Środowiska w sprawie budowy zamku w Stobnicy. Resort złożył zawiadomienie do prokuratury rejonowej. Sprawa trafiła jednak dalej.

Zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej w Poznaniu zweryfikuje zawiadomienie resortu środowiska dot. budowy zamku w Puszczy Noteckiej - poinformował PAP.

Zawiadomienie początkowo trafiło do Prokuratury Rejonowej w Obornikach. Następnie zostało przekazane prokuraturze okręgowej, która skierowała sprawę do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Sprawa finalnie trafiła do Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Jak tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, wpływ na decyzję o przekazaniu zawiadomienia miały waga i charakter sprawy.

Firma jest prowadzona przez braci Nowaków - Dymitra i Tymoteusza, synów Michała Pawła Nowaka, współzałożyciela odzieżowej firmy Solar, niezwiązanego z firmą już od kilku lat.

Inwestorzy zapewniają, że inwestycja jest realizowana zgodnie z pozwoleniem na budowę, co potwierdził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach.

Zobacz: "Zamek? Nie mamy z nim nic wspólnego". Szef Fundacji Fauna Polski tłumaczy podejrzenia

O zawiadomieniu prokuratury informował w mediach wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.Podkreślał, że pozwolenie na budowę na terenie objętym ochroną dotyczyło dwóch hektarów, a według wskazań Geoportalu, inwestycja przekracza ten obszar.

Szef resortu środowiska stwierdził w mediach również, że na pierwszy rzut oka opinie "są bardzo naciągane". Podkreślał także, że jeżeli decyzje były wydane z rażącym naruszeniem prawa, to jest możliwość, by je wycofywać i zatrzymać budowę.

Czynności w sprawie zamku w Puszczy Noteckiej rozpoczęli w ubiegłym tygodniu także kontrolerzy CBA. Mają przyjrzeć się działalności Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Kontrolę tej jednostki przeprowadzić ma też Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zamek w stobnicy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

emerytNie przeszkadzają im importowane śmieci, rozpadające się samochody, zużyte opony, odpady poszpitalne i kto wie jakie jeszcze świństwo, a przeszkadza … Czytaj całość

21-07-2018

MKBardzo dobrze, mają kasę to niech budują. Na pewno tego nie rozbiorą. Nie bądźcie zazdrośni. Niektórzy nie mając swoich sukcesów bardzo chętnie … Czytaj całość

21-07-2018

bosNie powiem,nawet mi się podoba.

Rozwiń komentarze (319)