Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Większe pieniądze dla poszkodowanych w wypadkach. Zadośćuczynienie dostaną też ich rodziny

4
Podziel się:

Ofiary czyjejś brawurowej jazdy często muszą zmienić całe swoje życie. Sejm zdecydował, że należy im się prawo do zadośćuczynienia, również za utracone więzi rodzinne.

Większe pieniądze dla poszkodowanych w wypadkach. Zadośćuczynienie dostaną też ich rodziny
Z inicjatywą takiej zmiany wystąpił prezydent Andrzej Duda. (Policja)
bECJITHF

Szczególnie trwałe kalectwo dotyka nie tylko samego poszkodowanego, ale też jego najbliższych. Często muszą oni mieniać całe swoje dotychczasowe życie, by zaopiekować się np. żoną czy mężem.

Traci się nie tylko pracę, cześć środków do życia, ale również rodzinne więzi. Szczególnie jeśli ofiara wypadku pozostaje w stanie wegetatywnym.

Zobacz także: Przerażający wypadek na "zakręcie mistrzów". Z dachującego auta na DTŚ wyrwało silnik
bECJITHH

Sejm zgodził się z wnioskującym o zmianę, że często pojawia się również deficyt bliskości i bezpieczeństwa, a życie rodziny koncentruje się na chorobie, co jest bardzo obciążające psychicznie.

Dlatego pojawia się problem zadośćuczynień z tego tytułu. Przepis jednoznacznie stanowiący, że najbliższej rodzinie osoby trwale poszkodowanej może przysługiwać zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej, przewiduje nowelizacja Kodeksu cywilnego. Z inicjatywą takiej zmiany wystąpił prezydent Andrzej Duda.

bECJITHN

Przepis ten stosowany ma być z mocą wsteczną. Co to oznacza? Ofiary wypadków i ich rodziny będą mogły żądać zadośćuczynienia również w związku z wypadkiem, do którego doszło przed zmianami w prawie.

Warto też dodać, że chodzi również o inne niż drogowe wypadki. Zadośćuczynienie mogą również dostać rodziny osób poszkodowanych w wyniku np. błędów medycznych podczas leczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECJITIi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Alicja
3 miesiące temu
A kto będzie wypłacał zadośćuczynienie ? Sprawca brawurowej jazdy czy ubezpieczyciel ?
za zgon
3 miesiące temu
albo NOP poszczepienny kaski od ubezpieczyciela nie dostaniecie bo swoim podpisem wyrazacie dobrowolna zgode na eksperyment medyczny
płacimy
3 miesiące temu
za autostradę---oferują bezpieczeństwo -- wiec powinni oni nam płacić zadośćuczynienie
bECJITIj
gość
3 miesiące temu
gwiazdka z nieba kiedy?