Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|

Wielka feta w Los Angeles. To tam odbędą się kolejne igrzyska

Los Angeles będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich za cztery lata. Podczas ceremonii zamknięcia w Paryżu burmistrzyni Miasta Aniołów odebrała olimpijską flagę. Pokazano także koncert, jaki nad brzegiem Pacyfiku zorganizowało nowe miasto-gospodarz. Wystąpili m.in. Snoop Dogg i Billie Eilish.

5
Podziel się
1 z 7
Wielka feta w Los Angeles. To tam odbędą się kolejne igrzyska
Wielka feta w Los Angeles. To tam odbędą się kolejne igrzyska
Los Angeles gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2028 r. (Getty Images, 2024 China News Service, Emma McIntyre, Kevin Mazur, Zhao Wenyu)

W niedzielę wieczorem przewodniczący MKOl Thomas Bach oficjalnie zamknął na Stade de France pod Paryżem Igrzyska XXXIII Olimpiady. Kolejne odbędą się w 2028 roku w Los Angeles, więc flagę olimpijską od gospodarzy przejęli przedstawiciele amerykańskiej metropolii - mer Paryża Anne Hidalgo przekazała ją burmistrzyni Karen Bass.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak skalować biznes w IT? - Jarosław Królewski w Biznes Klasie

Bohaterem części widowiska, przeznaczonej na zaprezentowanie gospodarza kolejnych igrzysk, był Tom Cruise. Gwiazdor Hollywoodu popisał się kaskaderskim skokiem na linie z dachu stadionu na płytę, przybił "piątki" sportowcom i przejął flagę olimpijską.

Na scenie w Paryżu wystąpili też kalifornijscy artyści - H.E.R., która wykonała hymn Stanów Zjednoczonych, oraz Red Hot Chili Peppers, którzy "udźwiękowili" promocyjne wideo nowego miasta-gospodarza z Tomem Cruisem w roli głównej.

Podobnie jak Paryż, goszczący igrzyska trzykrotnie - w 1900, 1924 i 2024 roku, Los Angeles zorganizuje je po raz trzeci, po tych w 1932 i 1984 roku.

Różnica czasu między Los Angeles i Warszawą to dziewięć godzin do tyłu, co oznacza, że znaczna część z transmisji sportowych zmagań będzie odbywać się w nocy i nad ranem polskiego czasu.

KOMENTARZE
(5)
WYRÓŻNIONE
dla bogatych
miesiąc temu
Te Igrzyska to zabawa dla bogatych krajów jak ostatnio: Francja, Chiny, Japonia, UK. Grecja do tej pory ma kłopoty z długiem po olimpiadzie 2004
FENTANYL FORT...
3 tyg. temu
IO NIE ODBĘDĄ SIĘ BO DO TEGO CZASU FENTANYL OCZYŚCI MIASTO Z LUDZI
ddd
3 tyg. temu
Paryż miasto rozpusty , od wieków. Jak tam można zdobyć medal. Można ale tylko ci co rozpustę mają już za sobą. Nasi zwiedzali Paryż ciut za długo , więc i wyników brak. Sił i umiejętności zabrakło
NAJNOWSZE KOMENTARZE (5)
FENTANYL FORT...
3 tyg. temu
IO NIE ODBĘDĄ SIĘ BO DO TEGO CZASU FENTANYL OCZYŚCI MIASTO Z LUDZI
ddd
3 tyg. temu
Paryż miasto rozpusty , od wieków. Jak tam można zdobyć medal. Można ale tylko ci co rozpustę mają już za sobą. Nasi zwiedzali Paryż ciut za długo , więc i wyników brak. Sił i umiejętności zabrakło
PRAWDA
4 tyg. temu
Następne Letnie igrzyska olimpijskie w 2028 roku powinny odbyć się w Arabi Sałdyjskiej potem następne Letnie igrzyska olimpijskie w 2032 roku powinny odbyć się w Zjednoczonych emiratach arabskich potem następne Letnie igrzyska olimpijskie powinny odbyć się w 2036 roku powinny odbyć się w Turkmeni potem następne Letnie igrzyska olimpijskie powinny odbyć się w 2040 w Iranie, W 2044 roku Letnie igrzyska olimpijskie powinny odbyć się w Styczniu w Iraku, w 2048 w Wenezueli wszystkie te letnie igrzyska olimpijskie w poszczególnych krajach powinny odbywać się w Styczniu te kraje som bogate stać ich na igrzyska te kraje majom pieniondze💰💶
fefezz
4 tyg. temu
Francja podsumowała igrzyska: zaczelo sie zle, ale potem gosci przybywalo. Branza hotelarska odnotowala wzrosty 10 do 15% w stosunku do normalnych lat, najwiecej najdrozsze hotele. Spadly wizyty w muzeach.
dla bogatych
miesiąc temu
Te Igrzyska to zabawa dla bogatych krajów jak ostatnio: Francja, Chiny, Japonia, UK. Grecja do tej pory ma kłopoty z długiem po olimpiadzie 2004
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Aston Martin DBX707. Jeździłem najszybszym seryjnym SUV-em świata

707 koni mechanicznych i 900 Nm momentu obrotowego czynią z Astona-Martina DBX707 najszybszy seryjnie produkowany SUV świata. To nie są tanie rzeczy.
9.

Bukiet z klocków. LEGO rozwija rynek, którego przez dekady nie zauważało

Czy to będzie alternatywa dla żywego bukietu róż? Pewnie nie. Na zestaw, który złożyłem podczas redakcyjnego testu, patrzę inaczej. Jak na kolejny krok w rozwijaniu produktów dla dorosłych. Bo te rządzą się innymi prawami niż klocki dla dzieci. A przez długie lata jako rynek dla LEGO nie istniały.
8.

Dwa furgony na prąd. W ich przypadku elektromobilność nie wywołuje aż takich emocji

O ile samochody elektryczne wciąż budzą kontrowersje, to jednak jest obszar, w którym wydają się dobrym rozwiązaniem już teraz. To małe "dostawczaki", które poruszają się głównie po mieście i jego okolicach. W moje ręce do kilkudniowego testu trafiły dwa: Mercedes eCitan i Peugeot e-Partner.
7.

Toyota Yaris i Corolla w wersji Cross. To nie są auta, które mają trafić w gusta każdego

Weź popularny model ze swojej gamy, "napompuj go" i dodaj przydomek, który uczyni z niego SUV-a lub crossovera. Tak zrobiła Toyota w przypadku Yarisa i Corolli. W wariantach Cross to pomysł Japończyków, aby wypełnić kolejne rynkowe nisze i nie oddawać klientów innym markom.
6.

Ateca i Leon z tribalem na grillu. Cupra zaczynała jako "farbowany" Seat

Cupra włożyła sporo wysiłku, by przekonać, że nie jest Seatem ze zmienionym znaczkiem. Pierwszy model zaprojektowany dla niej pojawił się po dwóch latach. W przypadku Cupry Ateca i Leona zerwanie z oczywistymi skojarzeniami z Seatem jest trudniejsze. Testując oba modele przekonałem się, że nie jest niemożliwe.
5.

Testowałem dwa różne "elektryki" BMW. W obu spodobała mi się jedna rzecz

BMW i4 M50 i oraz BMW iX M60 to bardzo różne samochody, choć pod tym samym szyldem. Testując oba, zwróciłem uwagę szczególnie na jeden aspekt. To, w jaki sposób ich interfejs zdejmuje z głowy kierowcy "elektryka" część zadań.
4.

Odsłaniamy kulisy produkcji samolotów. Byłem w fabryce Airbusa

A220 to jedyny samolot Airbusa, który montowany jest w całości powstaje poza Europą. W kanadyjskich zakładach w Mirabel widziałem, jak produkowane są te wąskokadłubowe maszyny.
3.

Jeździłem nowym Renault Clio. To hybryda bez wtyczki, która w mieście udaje "elektryka"

Renault Clio E-Tech to miejski, co nie znaczy, że ciasny samochód. Dzięki technologii hybrydowej jest naprawdę oszczędny. Można nim też bez większych obaw wyjechać w trasę - o ile nie zabieramy za dużo współpasażerów i bagażu.
2.

Dostałem upgrade do pierwszej klasy. Oto jak wygląda namiastka luksusu w samolocie

Od lat byłem ciekaw, jak to jest lecieć pierwszą klasą. Miałem szczęście - podczas ostatniego lotu dostałem upgrade, czyli podwyższenie klasy podróży. Dzięki temu mogłem sprawdzić na własnej skórze, jak podróżują ci, którzy za bilet płacą kilkadziesiąt tysięcy złotych.
1.

Zrobiłem 2 tys. km chińskim "elektrykiem". Ale już drugiego dnia miałem ochotę go oddać

Nawet luksusowy samochód elektryczny wyposażony w całkiem sporą baterię potrafi przegrać z problemami z ładowaniem. Te zaś odbierają sporą część przyjemności z komfortowej jazdy. Szkoda, bo Maxus Mifa9 to naprawdę ciekawa propozycja na polskim rynku, mimo kilku irytujących przypadłości.