Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany przez Santander Bank Polska S.A.

Wszechstronne, wygodne, bezpieczne – najlepsze aplikacje mobilne banków

6
Podziel się:

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków. Wszystko to załatwisz bez wychodzenia z domu, z każdego niemal miejsca na ziemi. Czy zatem te aplikacje bankowe są bezpieczne? Sprawdź!

Wszechstronne, wygodne, bezpieczne – najlepsze aplikacje mobilne banków
(Adobe Stock)

W Polsce bardzo szybko rośnie liczba klientów banków określanych mianem mobile only. To osoby, które korzystają z usług finansowych wyłącznie poprzez bankowe aplikacje mobilne. Jest ich już ponad 6,5 mln i ta liczba stale rośnie. Wszystkich klientów korzystających z ban-kowości mobilnej jest dziś w Polsce już ponad 13 milionów! To pokazuje, że pokochaliśmy aplikacje bankowe na telefon.

Najlepsza aplikacja bankowa
Jest wiele rankingów bankowych aplikacji mobilnych - klienci, którzy telefon uznają za cen-trum zarządzania swoimi finansami, powinni zwracać na nie szczególną uwagę! Eksperci podkreślają, że jednym z kluczowych wskaźników jest liczba aktywnych użytkowników. Po-równanie aplikacji bankowych pod tym względem odbywa się co kwartał. W ostatnim badaniu opublikowanym przez PRNews.pl, obejmującym I kwartał 2020 r., wśród 5 najlepszych znalazł się Santander Bank Polska i jego aplikacja Santander mobile.

Aplikacje bankowe – czy warto?
Dla wielu użytkowników aplikacja banku równa się kontrola, pewność i bezpieczeństwo. Dzięki licznym funkcjom aplikacji Santander mobile można mieć poczucie, że świat finansów zamknął się w telefonie. Bank powiadomi nas o nowym przelewie (powiadomienia push), pozwoli zapłacić za zakupy w sieci i zrobić przelew na telefon (BLIK). Dzięki aplikacji możemy też zapłacić zbliżeniowo telefonem (karta mobilna), a w kilku dużych miastach w Polsce także opłacać bilety komunikacji miejskiej i zapłacić za parkowanie. Gdy podróżujemy – możemy wymienić walutę, a dziecku doładować kartę do telefonu. Aplikacja w telefonie to także nowoczesna mobilna autoryzacja, dzięki której zatwierdzisz transakcje w bankowości internetowej. Wachlarz możliwości jest bardzo duży, pozostaje więc rozwiać jedyną wątpliwość – czy aplikacje bankowe na telefon są bezpieczne?

Aplikacja banku – bezpieczeństwo
W rozwijającej się niezwykle dynamicznie technologicznej stronie bankowości bardzo dużą wagę przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze aplikacje bankowe to te, które są dobrze chronione i regularnie aktualizowane. Wszystkie mają dwustopniowe poziomy zabezpieczeń (logowanie hasłem i rejestracja telefonu). Należy pamiętać, że aplikacje mobilne banków nie przechowują poufnych danych w pamięci telefonu, a po kilku minutach bezczynności automatycznie wylogowują użytkownika z jego konta.
Aby uzyskać dostęp do naszych finansów, musimy znać specjalny kod PIN, który służy do logowania lub użyć w tym celu odcisku palca (zabezpieczenia biometryczne). Korzystanie z aplikacji mobilnych banków musi być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachun-kiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na santander.pl/PAD. Przelew natych-miastowy to polecenie przelewu. Santander internet/mobile, aplikacja mobilna, Santander Online to usługa bankowości elektronicznej.
Transakcja BLIK jest Poleceniem przelewu albo Poleceniem przelewu wewnętrznego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
taka prawda
3 lata temu
Możliwości aplikacji bankowych są tak świetne, że można okraść każdego!!!
MobiManiak
3 lata temu
Państwo bezgotówkowe to niewolnictwo. Jest już tego przedsmak w GB gdzie bank zablokował konto bo sobie tak wykumał że klient jest niepraworządny bo oferuje pomoc medyczną ludziom z problemami tożsamościowymi. Se tak wymyślił i co mu zrobisz. Jak w Barei " nie mam Pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi" Chyba najwyższy czas zacząć jak najprędzej odchodzić od płatności elektronicznych. Tylko ten co będzie miał gotówkę w ręku przeżyje ciężkie czasy. Dla tych co maja wątpliwości podam informacje że w razie groźby bankructwa banku może on ratować się pieniędzmi klientów. No i kto mu co zrobi ?
pam
3 lata temu
Aplikacje, sracje, a do państwowego banku Pekao nie można posłać maila ani się dodzwonić. Próbowałam się dodzwonić przez cały dzień, sygnał dzwonienia, nikt nie odbiera. Muszę do nich napisać list na komputerze, schować na usb, iść zrobić xero i iść na pocztę. Zupełnie jak w PRL-u.
czy to wygodn...
3 lata temu
po co kolejna aplikacja jesli mozna zalogować się przez www ?
krak
3 lata temu
Po pierwsze aplikacje bankowe na telefon są kompletnie niepotrzebne. Nie ma potrzeby robienia przelewu w kiblu czy autobusie. Można to zrobić z komputera w domu lub pracy.