Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Za parking przy plażach zapłacisz każdego dnia. Nieważne, jak długo będzie stał samochód

6
Podziel się:

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi opłaty za parkowanie przy plażach. Stawki na parkingach przy plażach w Gdańsku zarządcy przywracają na okres letni. Trzeba je uiszczać już od 12 czerwca. Co istotne, nie ma znaczenia, ile samochód będzie zajmować miejsce.

Za parking przy plażach zapłacisz każdego dnia. Nieważne, jak długo będzie stał samochód
Wakacje. Opłaty na parkinach przy plażach w Gdańsku są niezależne od czasu parkowania (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock, xy)

Opłatom na parkingach przy plaży przyjrzał się portal turystyka.wp.pl. Jak czytamy, postoje w Gdańsku przez większość roku są bezpłatne. Jednak zarządcy parkingów przywracają opłaty na okres letni.

Opłaty przy plażach i nie tylko

Zapłacić trzeba będzie za postój w trzech lokalizacjach. Chodzi o: Zaspa przy ul. Czarny Dwór (wejście w stronę mola w Brzeźnie) i Jelitkowo przy ulicach Kaplicznej oraz Błękitnej. Parkingi te były bezpłatne jeszcze w trakcie np. majówki.

Opłaty pojawią się również na parkingu w Gdańsku Oliwie przy ul. Cystersów. To lokalizacja leżąca w bezpośrednim sąsiedztwie katedry oraz Parku Oliwskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na pokładzie samolotu to kapitan rządzi. Może usunąć pasażera z rejsu
Zwolnione z opłat są osoby z niepełnosprawnością posiadające identyfikator N+. Z parkingów bezpłatnie korzystać mogą również pojazdy elektryczne i hybrydowe – przekazał Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, cytowany przez portal turystyka.wp.pl.

Dodatkowo miasto wprowadza także opłaty na parkingu w Gdańsku Oliwie przy ul. Cystersów - w bezpośrednim sąsiedztwie katedry oraz Parku Oliwskiego.

Opłata przez siedem dni w tygodniu

Opłatę trzeba uiścić za postój we wszystkie dni tygodnia w godz. 9-19. Koszt wynosi 10 zł za cały czas parkowania. Nie ma zatem znaczenia, czy zostawimy samochód na godzinę, czy też 10 godzin.

Wyjątkiem jest parking przy ul. Cystersów. Tam opłata wynosi 4 zł za godzinę postoju. Postój do 15 minut jest bezpłatny.

Pieniądze pozyskane w ten sposób trafią do Fundacji Społecznie Bezpieczni, która jest operatorem parkingów. A zatem zyski z parkingów posłużą do wsparcia osób w kryzysie bezdomności i aktywizowania ich na rynku pracy, gdyż taki zapis widnieje w celach statutowych fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
R.P.
11 miesięcy temu
Brak informacji na temat motorów skuterów Czy tak jak w mieście nie będą pobierane opłaty
RealLife
11 miesięcy temu
Szkoda tylko, że z tymi opłatami jest jak z fundacjami zbierającymi kasę na "chore dzieci": 100% idzie na koszty obsługi (w tym pensje, mieszkania i samochody rodzin prezesów)
Duczy
11 miesięcy temu
jak zwykle równi i równiejsi. właściciele elektryków i hybryd nie muszą płacić. czyli jak zwykle Kowalski szarpnie się raz do roku swoim starszym autkiem musi płacić za miejsce gdzie inni nie muszą. albo wszyscy albo nikt.
Observer
11 miesięcy temu
W ostatni weekend władca parkingu przy wejściu 16 na plażę w gdańsku wywiesił opłatę 40 pln czy ktoś go przebije napiszcie
Karolina z Kę...
11 miesięcy temu
Polak ma w genach nie płacenie za parkowanie. Polak zapłaci za świecące alufelgi bardzo chętnie. Polak chętnie tez zapłaci za przeróbkę układu wydechowego, żeby głośniej ryczał i obwieszczał wkoło, ze pan kierowca jedzie. Ale Polak nie zapłaci za parkowanie, bo Polakowi wszędzie i zawsze należy się miejsce pod jego furę i należy mu się ZA DARMO. Postawi samochoda na chodniku, postawi samochoda na trawniku, na placu zabaw, w lesie w przedszkolu albo wjedzie chętnie 4 kołami do kościoła. Ale zawsze ZA DARMO.