Trwa ładowanie...
bEDnrQOJ
Notowania
Przejdź na

Zakaz handlu staje się fikcją. "Solidarność" chce uszczelnienia prawa. Uda się?

Żabka, Biedronka, Lidl, Kaufland - wielkie sieci podpisują umowy na usługi pocztowe i zaczynają otwierać się także w niedziele. Co na to Alfred Bujara z "Solidarności", która forsowała przepisy zamykające markety w siódmy dzień tygodnia? - Przewidywaliśmy, że jeśli rząd nie podejmie żadnych środków, to sieci wykorzystają tę furtkę. Już ponad trzy lata temu wnioskowaliśmy, żeby znowelizować ustawę. Dla nas to nie jest to wielkim zaskoczeniem. W tej chwili apelujemy o jak najszybszą nowelizację - mówił w programie "Money. To się liczy" Bujara. Czy związkowiec widzi polityczną wolę uszczelnienia zakazu handlu? - Nowelizacja jest już w komisji sejmowej, liczymy, że będzie procedowana we wrześniu. Na pewno będzie leżakowała miesiąc w Senacie, bo opozycja jest przeciwna wolnym niedzielom - ocenił.

40 reakcji
10
20
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
bEDnrQOV
KOMENTARZE
(10)
Polak
2 tyg. temu
W niemczech zakaz handlu w niedziel jest od zawsze a nie od 2018 roku i nie ma problemu i nie udaja usuługi pocztowych zrobmy tez tak l niech biedronka nie udaje usług pocztowych tylko niech patrzą się jak jest w niemczech wiadomo polska to nie Niemcy ale pod tym względem powinno sie tak zrobić.
aga412
3 tyg. temu
a co rząd zrobi skoro markety podpisują umowy z rządową Pocztą Polską?
Biedronkowy k...
3 tyg. temu
Również Biederonka wprowadza otwarte sklepy w każdą niedziele. Jakim kosztem? Otóż pracownicy bedę w niedziele pracować po ... 11 godzin. Bo na dwie zmiany ich nie stać? Bo jak zawsze tam liczy się kasa a nie człowiek!!
bEDnrQPn
ruhj,k
3 tyg. temu
Fikcją jest facet pt. szef solidarności
ola
3 tyg. temu
fikcją jest to, że Solidarność na siłę zamyka sklepy, a jak widać społeczeństwo oczekuje na handel w niedzielę . co i tak się dzieje. Oderwani od rzeczywistości...