Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarobki prezesa i pracowników NBP. "Prezydent wypowiadał się jasno"

8
Podziel się:

Prezes Narodowego Banku Polskiego nie przekonał prezydenta do zawetowania ustawy o jawności zarobków w banku centralnym – taki wniosek można wysnuć ze słów Błażeja Spychalskiego, rzecznika głowy państwa.

Adam Glapiński w Sejmie
Adam Glapiński w Sejmie (PAP, Leszek Szymański)
bEKxClNN

- Prezydent dość jasno wypowiadał się na temat kwestii jawności zarobków w życiu publicznym, mówiąc o tym, że NBP jest przecież częścią tej szeroko pojętej administracji publicznej i że prezydent nie widzi przeciwwskazań, żeby zarobki kadry kierowniczej NBP nie były jawne - powiedział na antenie radiowej Trójki rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Z tych słów można wywnioskować, że zastrzeżenia prezesa NBP Adama Glapińskiego do ustawy, które zgłosił prezydentowi na ubiegłotygodniowym spotkaniu. Również w formie pisemnej. Wrażenia nie zatarły zapewnienia rzecznika głowy państwa o tym, że decyzja o podpisie zapadnie dopiero po tym, jak ustawa trafi do Kancelarii. Potwierdził to także sam Spychalski, który podkreślił, że słowa prezydenta stanowią "pewien wyznacznik potencjalnej decyzji".

Zobacz także: Zamieszanie związane z zarobki w NBP zwróciło uwagę NIK:
bEKxClNP

Projekt ustawy, który zakłada ujawnienie zarobków prezesów, wiceprezesów, członków zarządu NBP oraz pracowników banku zajmujących stanowiska dyrektorskie w latach 1995-2018, został 22 lutego przyjęty przez Sejm. W dokumencie zastrzeżono także, że pensja pracowników, którzy nie wchodzą w skład zarządu, nie może przekraczać 60 proc. wysokości wynagrodzenia prezesa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKxClOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Urszula
3 lata temu
Wszystkie zarobki w sektorze publicznym i spółkach giełdowych powinny być jawne - od sprzątaczki po prezesa, bez wyjątku.
gabi0107
3 lata temu
Nie mogę patrzeć na tego Prezesa NBP. Wobec takiego skandalu powinien odejść. Dosyć traktowania państwowego banku jak prywatnego folwarku. Co to za kosmiczne zarobki. Ten Pan się zagalopował i zapomniał że pracuje w Polsce. mam nadzieję, że zna realia i zarobki jakie otrzymują Polacy.
love
3 lata temu
Tych oligarchów państwa PIS, jest wielu, którzy wzbogacili się na spłółkach skarbu państwa i nie tylko. Kochają państwowy worek pieniędzy podatnika.
bEKxClOr
Bankowo
3 lata temu
Skandal bo to Zarobki ulubieńców Glapinskiego. Glapa nikt nie chce cię w banku
kkk
3 lata temu
to artykuł dla głupich prezydent niema własnego zdania