Notowania

nbp
23.02.2019 16:18

Zarobki prezesa i pracowników NBP. "Prezydent wypowiadał się jasno"

Prezes Narodowego Banku Polskiego nie przekonał prezydenta do zawetowania ustawy o jawności zarobków w banku centralnym – taki wniosek można wysnuć ze słów Błażeja Spychalskiego, rzecznika głowy państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Adam Glapiński w Sejmie (Fot: Leszek Szymański)

- Prezydent dość jasno wypowiadał się na temat kwestii jawności zarobków w życiu publicznym, mówiąc o tym, że NBP jest przecież częścią tej szeroko pojętej administracji publicznej i że prezydent nie widzi przeciwwskazań, żeby zarobki kadry kierowniczej NBP nie były jawne - powiedział na antenie radiowej Trójki rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Z tych słów można wywnioskować, że zastrzeżenia prezesa NBP Adama Glapińskiego do ustawy, które zgłosił prezydentowi na ubiegłotygodniowym spotkaniu. Również w formie pisemnej. Wrażenia nie zatarły zapewnienia rzecznika głowy państwa o tym, że decyzja o podpisie zapadnie dopiero po tym, jak ustawa trafi do Kancelarii. Potwierdził to także sam Spychalski, który podkreślił, że słowa prezydenta stanowią "pewien wyznacznik potencjalnej decyzji".

Zamieszanie związane z zarobki w NBP zwróciło uwagę NIK:

Projekt ustawy, który zakłada ujawnienie zarobków prezesów, wiceprezesów, członków zarządu NBP oraz pracowników banku zajmujących stanowiska dyrektorskie w latach 1995-2018, został 22 lutego przyjęty przez Sejm. W dokumencie zastrzeżono także, że pensja pracowników, którzy nie wchodzą w skład zarządu, nie może przekraczać 60 proc. wysokości wynagrodzenia prezesa.

Prezes NBP w asyście swoich współpracowniczek.
Zarobki w NBP. Sejm zagłosował za jawnością wynagrodzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2019

zgrzytskandal ! i tak się rozdaje pieniądze podatnika !!

23-02-2019

twPrezydent zdecyduje ...... ciekawe.

24-02-2019

BankowoSkandal bo to Zarobki ulubieńców Glapinskiego. Glapa nikt nie chce cię w banku

Rozwiń komentarze (8)