Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
AZI
|
aktualizacja

Zbigniew Ziobro: TSUE jest skorumpowany i skompromitowany

53
Podziel się:

Zbigniew Ziobro odniósł do ważnego wyroku, jaki zapadł w TSUE. Trybunał uznał, że Polska uchybiła zobowiązaniom. — Orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne. Główny sąd europejski jest skorumpowany — ocenił minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny.

Zbigniew Ziobro: TSUE jest skorumpowany i skompromitowany
Zbigniew Ziobro odnosząc się do dzisiejszego wyroku TSUE powiedział, że orzeczeń Trybunału nie można uważać za wiarygodne. PAP/Darek Delmanowicz (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)

Zbigniew Ziobro, odnosząc się do dzisiejszego wyroku TSUE, powiedział, że orzeczeń Trybunału nie można uważać za wiarygodne, ponieważ główny sąd europejski jest według niego skorumpowany. — Dopóki nie będzie wyjaśnień KE, trudno więc oceniać dzisiejszy wyrok — powiedział.

Dodał, że "TSUE nie posiada kompetencji do decydowania o ustroju sądownictwa w krajach członkowskich". Ponadto jego zdaniem Trybunał chce, aby sędziowie mogli podważać status innych sędziów" na co jego zdaniem nie można pozwolić.

— Nie ma na świecie państwa, w którym sędziowie mogą podważać status innych sędziów. Dziś TSUE chce, aby było tak w Polsce, z pewnym wyjątkiem: nie będzie można podważać statusu sędziów powołanych przez komunistów — stwierdził.

"TSUE nie ma kompetencji do decydowania o ustroju sądownictwa"

Polityk Suwerennej Polski przypomniał także, że "mijają dwa lata, odkąd media europejskie ujawniły gigantyczną aferę, wskazującą, że TSUE jest skorumpowany i uwikłany w afery polityczne, a wyroki pisane są na polowaniach i bankietach"

— Do dzisiaj nie otrzymaliśmy wyjaśnień. Mamy więc tutaj do czynienia z rozstrzygnięciem politycznym, a TSUE jest skompromitowanym sądem — podsumował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obietnice wyborcze i "prezent" od prezesa Obajtka. "To wszystko tylko zwiększa zadłużenie"

Reforma polskiego sądownictwa narusza prawo UE

Przypomnijmy, TSUE uznał, że Polska uchybiła zobowiązaniom wynikającym z traktatu o Unii Europejskiej w kilku punktach.

Zdaniem Trybunału "przepisy z 2019 roku nie pozwalają polskim sądom na weryfikację, czy spełnione są unijne standardy, dotyczące niezawisłego i bezstronnego sądu, poprzez uniemożliwienie kontroli sądowej zgodności z prawem powołania sędziów, a sędziom nieprzestrzegającym tego zakazu grozi postępowanie dyscyplinarne".

W wyroku stwierdzono także, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego "nie spełnia wymogu niezawisłości i bezstronności", a reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku narusza prawo Unii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
D_E_M_O_N_
1 tyg. temu
Ziobro przed trybunal i to za zdrade interesow Rzeczypospolitej za jakies chore ambicje wyjscia z Uni Europejskiej blokuje 750 miliardowe dofinansowanie z EU jakim trzeba byc imbecy.... zeby nie rozumiec ze jak nie unia to ZSSR wroci do Polski
shilly-shally
4 miesiące temu
a czy to nie p. Ziobro łamie prawo, łącząc mandat posła i stanowisko prokuratora?
abc
4 miesiące temu
"TSUE jest skorumpowany i skompromitowany" - powiedział AUTORYTET . He, he ...
PodPiS
4 miesiące temu
Dlaczego Ziobro wciąż jest ministrem i prokuratorem generalnym? Czy nie nadszedł czas aby odpowiedział za szkody wyrządzone Polsce?
Zygfryd
4 miesiące temu
Ziobro ale euro ci nie śmierdzi ??? Jedź na wschód po ruble
...
Następna strona