Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na strefie euro korzystają głównie Niemcy? To wielki mit

Przeciwnicy przystąpienia Polski do strefy euro często podnoszą argument, że na wspólnej unijnej walucie korzystają głównie Niemcy. Jak mówił w programie "Money.pl" Marek Tatała, wiceprezes Fundacji Wolności Gospodarczej, to wielki mit. - Jest wiele badań pokazujących, że to nieprawda. - Dodatkowo są też inne korzyści, które trudniej zmierzyć. To choćby obecność w pierwszej lidze decyzyjnej Unii Europejskiej. Myślę, że o euro warto mówić jako "gospodarczym NATO", czyli swego rodzaju strefie ekonomicznego bezpieczeństwa państw UE - podkreślił ekspert.

Tagi:
0
0
87
Podziel się
Komentarze (87)
zobacz więcej komentarzy (87)
KOMENTARZE
(87)
Fred
2 miesiące temu
Miało być wejść do strefy euro , sorry !!!
Fred
2 miesiące temu
Matematyka to nie jest polityka i wszystkim myślącym logicznie wiadomo że to właśnie Niemcy najwięcej na tym korzystają dlatego wręcz szantażują inne kraje jak nie chcą wyjść do strefy euro a Polska to jest klasyczny przykład szantażu UE i Niemiec !!!
Eurojaja
2 miesiące temu
Zapytajcie Słowaków i Chorwatów - mit to jest wiele badań których ten Pan nie przedstawił. Kto dla kogo robił te badanie. Powiedział że on ma rację po inni nie mają. Wielki mi artykuł. Sami analizę nie napiszecie bo a) nie macie z kim b) wynik nie był by jednoznaczny c) dobił by nasz eksport
Ojoj
2 miesiące temu
To prawda jak w tytule wielki mit, bo korzystają tylko i wyłącznie niemcy
Nie ma
2 miesiące temu
Poprostu Myślą 60 lat do przodu
...
Następna strona