Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zgrzyt ws. propozycji Tuska. "Złapałem się za swoją samorządową kieszeń"

Donald Tusk zaproponował wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 tys. zł rocznie. Takie rozwiązanie uderzyłoby jednak w finanse samorządów, które otrzymują część pieniędzy pozyskiwanych przez państwo z PIT. - Słuchałem wystąpienia premiera Tuska i złapałem się za swoją samorządową kieszeń. Z punktu widzenia samorządów to byłoby jeszcze bardziej szkodliwe działanie niż obniżenie PIT przez rząd PiS. Chcę też przypomnieć przewodniczącemu Tuskowi, że kilka miesięcy temu podpisał się pod postulatami dot. dochodów samorządów. Ten podpis został złożony na konferencji ruchu "TAK! Dla Polski". Tam była mowa o tym, że wszystkie uszczerbki w dochodach samorządów muszą zostać zrekompensowane. Może premier Tusk tego nie powiedział, ale przewiduje takie rekompensaty. Nie wyobrażam sobie, gdyby zaproponowana zmiana miała zostać wprowadzona bez zrekompensowania nam strat - powiedział w programie "Money.pl" prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Tagi:
samorządy, wideo, podatki, Donald Tusk, pieniądze, pit
0
0
104
Podziel się
Komentarze (104)
zobacz więcej komentarzy (104)
KOMENTARZE
(104)
Ugajek
3 tyg. temu
Zostawić 500+ tak jak jest - bo tak wszyscy obiecali, a słowa się dotrzymuje, podnieść do 800+ dla tych rodzin, w których na członka rodziny przpada poniżej 2.100 zł i jeden z rodziców pracuje. Dzieci powyżej 18 roku nie powinny brać udziału w obliczaniu średniej. Rodzic samotnie wychowujący i nie pracujący ma prawo do 800+ na każde dziecko do 18 roku życia.
Tadeusz
3 tyg. temu
Jeżeli to zaproponował,to to policzył.Wszyscy zawsze patrzą tylko na jeden czynnik,a przecież ekonomia,to system naczyń połączonych,trzeba wydać żeby zarobić w dłuższej perspektywie.To są podstawy ekonomii.
Toja
3 tyg. temu
Ale jakim kosztem będzie rozdawnictwo.
Picu, picu
3 tyg. temu
Tusk wcale tego nie chce wprowadzić! Pieprzy, by coś w ogóle pieprzyć a tylko dlatego, że jest podbicie propozycji PiS-u. Sam jest "wybitnym specjalistą" od podnoszenia kwoty wolnej od podatku O CAŁE 2 PLN !!! Chłopinie już się liczby i wielkości mylą ale to mały "pikuś". Przecież obiecać można a Rostowski czy Belka powiedzą później: "pinindzy nima" i po sprawie...
i pamiętajcie
3 tyg. temu
Pieniędzy nie ma i nie będzie , a to co biecuje PIS w kampanii jakieś np. 500+ to kłamstwa !!!!!!!!!!!! wypowiedzi Tuska przed wyborami 8 lat temu
...
Następna strona