Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Kwota wolna od podatku. Przedstawiciel firm mówi, ile powinna wynosić

Premier Mateusz Morawiecki mówi o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, ale na razie rozważane są różne jej stawki: osiem, dziesięć, piętnaście tysięcy złotych. Ile powinna wynosić kwota wolna, by nie zrujnowała budżetu, a zarazem pomagała najmniej zarabiającym? - Kwoty w granicach 15-20 tys. zł to takie, które odczują pracownicy, a równocześnie nie zdemolują nam budżetu - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Ale jest jedno pytanie: czy znaczące powiększenie dochodów netto tych najmniej zarabiających będzie nadal kumulowane z gwałtownym podnoszeniem płacy minimalnej? Jeśli tak, to obciążymy budżet i firmy. Może się okazać, że te dodatkowe obciążenia spowodują spadek konkurencyjności polskich firm. A to nie pomoże w rozwoju polskiej naszej gospodarki - ocenił.

KOMENTARZE
(66)
Senior+
3 lata temu
Rząd obiecał emerytom emerytury bez podatku jeżeli maja dochod roczny nie więcej niż 30 tysięcy i co teraz robia z geby cztery litery? Po odliczeniu VAT, zdrowotnego mam 1850,-zl. Dlaczego mam placic taki sam podatek jak ten co ma roczny dochod 80,- tysiecy. Jak juz to emeryt powinien miec mniejszy prog podatku Vat o polowe z tych 17%. Waloryzacja niby byla, ale rzad juz ja zabral nawet wiecej, bo wszystko poszlo w gore, a ile jeszcze nam dawali. Nie stać mnie na wczasy mając 70 lat nie mogę sobie na to choć raz pozwolić. Życzę wszystkim rządzącym żeby chociaż 1 rok żyli za takie pieniądze i próbowali opłacić wszystko łącznie z mieszkaniem. Takie pieniądze to rządzący mają na papier toaletowy.
Obiektywnie
3 lata temu
1) Zlikwidować pensje minimalną,kwotę wolną od podatku bo po co minimalna pensja skoro kwota wolna po 12 miesiącach pracy nie zwalnia z rozliczania PIT,a obecnie nie stać Polski na podwyżkę kwoty minimalnej do kwoty 15,20 tys a tym bardziej 30 tys zł gdyż po ewentualnym wprowadzeniu większej kwoty wolnej trzeba sie szykować na kolejne paręnaście danin,podatków by straty wyrównać w budżecie. 2)Opodatkować każdy zarobek idąc od Posłów do sprzątaczki i zrezygnować z PIT dla młodych na poziomie zerowym,bo to jawna niesprawiedliwość i dyskryminacja starszych ludzi z doświadczeniem którzy pracują wydajnie,ciężko i nie maja takiego wyboru płacąc ciężkie haracze miesięcznie Pańswu Polskiemu a samemu dostając pensje powodujące rwanie włosów z głowy. 3)zrezygnować z NFZ-tu i to zlikwidować,bo obecny system opieki zdrowotnej to czarna parodia a nie system ratowania zdrowia i życia obywateli który na dodatek powoduje ulatywanie pieniędzy różnymi drogami w niewiadomym celu i wprowadzić system prywatny z ubezpieczeniem jak w USA dzięki czemu obywatel trafi do porządnego szpitala i zyska faktyczną i wzorcową a co najważniejsze nowoczesną formę dostępu do leczenia chorób czy badań profilaktycznych.Przecież dzisiaj większość ludzi i tak nie korzysta z leczenia państwowego,tylko prywatnego ,bo gdyby obywatel liczył tylko na NFZ to większość by wykorkowała zanim by do lekarza sie zapisała czy doczekała wizyty. 4) Zreorganizować prawo podatkowe i napisać je od zera dając proste i konstruktywne zapisy podatków żeby każdy wiedział co ile kosztuje i jaki podatek- a nie jak teraz milion przepisów a potem skarbówka kary nakłada,bo źle Vat naliczony. 5) ZLikwidować programy 500+,300+ bo te programy niczego nie poprawiają tylko są fundusze marnotrawione.Te pieniądze które są wydawane na "prokreację" powinny pójść na budowę żłobków,przedszkoli,na powrót higienistek do szkół,na inwestycje w zajęcia edukacyjne dla młodych dzieci w godzinach pozalekcyjnych,by mogli się porządnie nauczyć materiału,na budowę techników z kierunkami przyszłościowymi gdzie po skończeniu pozytywnym człowiek bez klęczenia i błagania pracodawcy o przyjęcie znajdzie pracę.Bez inwestycji w ośrodki dla dzieci które zabezpieczą ich przyszłość nie ma co mówić o prokreacji. To jest najwazniejsze. Ale zmian nie będzie. Bo prawo podatkowe w takim kształcie jakim jest to piękne pole do popisu dla skarbówki która może każdą firmę zablokować w prowadzeniu interesu,nałozyć kary a to zarobek. NFZ-tu nie zlikwidują,bo to owszem też dziurawy wynalazek,ale pieniądze gdzieś tam pod stołem trafiają i politykom taki stan rzeczy pasuje.Zresztą polityk zawsze będzie miał pierwszorzędną opiekę zdrowotną. Likwidacja kwoty wolnej i opodatkowanie każdego przychodu też nie będzie wdrożone,bo naród trzeba czymś przekupić- a i tak portfele władzy i posłów ogólnie w sejmie będą bezpieczne.Obywatel się wyżywi.
polak biedny
3 lata temu
no i mój wpis się nie spodobał kochanemu władcy :( zniknął we mgle
biedny polak
3 lata temu
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach jeszcze wierzy rządowi? Tak bezczelnych niszczycieli Polski jeszcze świat nie widział
ZK590
3 lata temu
czy ten nowy ład polega na grabieniu i nękaniu pracujących dla wygody i dobrobyt leni, kombinatorów, wyłudzaczy i uprzywilejowanych.
...
Następna strona