Trwa ładowanie...
bFelmUSt
Notowania
Przejdź na

"Polski Ład". Główny ekonomista MF: "Potężna propaganda przedsiębiorców"

- Są to historyczne zmiany w podatkach. Może faktycznie są pewne niedociągnięcia procesowe, nad którymi w dużej mierze już zapanowaliśmy dzięki rozporządzeniu. Pamiętajmy, że my, jako Ministerstwo Finansów, zderzyliśmy się z potężną maszyną propagandową po stronie przedsiębiorców - powiedział w "Money. To się liczy" Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. - Reforma została tak skonstruowana, że w pewnym sensie pozbawia ich części przywilejów. Jeżeli ktoś pracuje na umowie o pracę, to już miał liczoną stawkę zdrowotną od dochodów. W przypadku przedsiębiorców ta stawka była ryczałtowa. Ktoś mógł zarabiać 30, 40, 50 tys. zł, a składkę zdrowotną i tak płaciła 381 zł, z czego większą część odliczała od podatku i realnie płaciła 53 zł - dodał.

0
0
265
Podziel się
Komentarze (265)
zobacz więcej komentarzy (265)
bFelmUSF
KOMENTARZE
(265)
piotr
2 dni temu
PISobolszewicki LAd to zniszczenie klasy sredniej . Co jest celem banksterki i towarzysza morawieckiego
kp_
3 dni temu
jaki jest cel, tego pisowskiego, nowego ładu? gdy czytałem Modzelewskiego, to odleciał z diagnozą. że niby ma zatrzymać odpływ Polaków za granicę.
buba1234
4 dni temu
Histeryczna reforma podatków, głównie chodzi o zgolenie podatnika.
bFelmUSX
opoo
4 dni temu
Człowieku ja jako przedsiębiorca nie mam czasu chorować, nawet skierowania do sanatorium nie byłem w stanie wykorzystać bo termin przypadł mi w wakacje a moi pracownicy mieli zaplanowane wcześniej urlopy w tym terminie. Święty nfz miał gdzieś prośby o przeniesienie terminu na po wakacjach i to skierowanie na które czekałem 36 miesięcy anulował. ZA to szczęśliwy elektorat twojej struktury politycznej jeździ na kuracje kilka razy do roku . O czym mowa , jak to u was się mówi jesteśmy komuniści i złodzieje.
kac
4 dni temu
Co ten mądrala ściemnia z umowy o pracę pracownik płacił tylko 1,25 % a reszta była potrącana z podatku.
...
Następna strona