Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wyłudzania VAT. Kolejne zatrzymania pięciu członków międzynarodowej grupy

1
Podziel się:

W sumie 51 podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzeń zwrotu podatku VAT w łącznej kwocie około 8 mln zł.

Wyłudzania VAT. Kolejne zatrzymania pięciu członków międzynarodowej grupy
(Policja, Policja.pl)
bESuAnyt

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali kolejne 5 osób w wieku od 31 do 43 lat mieszkańców woj. śląskiego i zachodniopomorskiego w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzeń VAT. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz "ukrywania nielegalności pochodzenia środków finansowych uzyskanych w wyniku przestępstwa" - poinformowała polcija.

W sumie zatrzymanych zostało już 51 podejrzanych z czego 11 zostało osadzonych w areszcie. Za zarzucane przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

bESuAnyv

Straty z wyłudzonego VAT wyniosły około 8 mln zł. W grupie każdy z podmiotów miał swoje zadania i role. Od tzw. znikającego podatnika przez bufora po brokera. Wykorzystywali mechanizm karuzeli podatkowej. Jak tłumaczy policja, transakcje kupna- sprzedaży między wszystkimi ogniwami załatwiane były szybko.

Zobacz także: Nowe stawki VAT. Banany będą niżej opodatkowane. Ośmiorniczki przeciwnie
bESuAnyB

Pierwszy w tym łańcuchu nie płaci należnego podatku, a ostatni dokonuje jego wywozu poza terytorium kraju, korzystając z preferencji w postaci zerowej stawki podatku VAT i zwrotu podatku wynikającego z faktur zakupu.

W efekcie budżet państwa nie otrzymuje podatku, po czym dodatkowo dokonuje zwrotu tego podatku w związku z transakcją transgraniczną.

Przedmiotem tych transakcji były głównie artykuły spożywcze, w tym kawa i napoje ale także folia i granulat bralenu.

bESuAnyC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bESuAnyW
KOMENTARZE
(1)
jacku
3 lata temu
Wiecie ile Owsiak musiałby zebrać na wyłudzony Vat? Około 6750 lat zebrał 1 mld za 27 lat a Vatu wyłudzono 250 mld