Trwa ładowanie...
bEqJdhOZ

Notowania

Koronawirus Kryzys – Wszystkie wiadomości

Polacy ruszyli po gotówkę. Ekspert: sami sobie szkodzimy
1.3K
17.04.2020 12:21

BANKOWOŚĆ
 / 
Polacy ruszyli po gotówkę. Ekspert: sami sobie szkodzimy

Aż 30 miliardów złotych w gotówce pojawiło się w obiegu przez pierwsze 3 miesiące tego roku. Polacy w epidemii ruszyli do bankomatów. - To nie jest dobry pomysł. Takimi decyzjami szkodzimy sami sobie - mówi money.pl prof. Marian Noga.

Budżet do okrojenia? "Technologie, klimat mogą poczekać"
37
17.04.2020 12:01

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Budżet do okrojenia? "Technologie, klimat mogą poczekać"

Kryzys wywołany koronawirusem może znacznie wpłynąć na zaplanowane przez rząd wydatki budżetowe, powiązane z wpływami środków unijnych. Z kryzysem zmaga się cała Unia Europejska, która pracuje nad nową perspektywą finansową. Szykują się cięcia? - Myślę, że propozycje budżetowe wszystkich państw członkowski Unii Europejskiej muszą zostać zrewidowane pod sytuację, w której obecnie jesteśmy. Jest wiele obszarów, które mogą poczekać, to chociażby klimat czy technologię. Musimy skupić się na produkcji najważniejszych, najbardziej potrzebnych produktów oraz na służbie zdrowia - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. - Jeżeli jest możliwość znalezienia środków przez różne dopłaty, to powinniśmy do tego dążyć. Jeśli nie ma takich możliwości, to pieniądze, które leżą na stole powinniśmy dobrze rozplanować - dodała.

Wakacje 2020 do odwołania? Szumowski: będą, ale najpewniej z wirusem
199
17.04.2020 12:00

ŚLUBY
 / 
Wakacje 2020 do odwołania? Szumowski: będą, ale najpewniej z wirusem

Koronawirus może zablokować wakacyjne wyjazdy. - Wakacje będą, tylko pytanie, w jakiej formule. Wydaje się, że jednak będziemy spędzali wakacje z wirusem, a to oznacza obostrzenia. Nie będziemy mogli się kontaktować w sposób bliski, pewne formy działalności nie będą uwolnione, to ryzyko zarażenia dziadków, rodziców, bliskich, chorych. Trzeba to będzie wziąć pod uwagę - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Powoli musimy uczyć się żyć w czasach epidemii. To nie jest proste, we współczesnym świecie jeszcze nigdy tego nie mieliśmy. To taniec pomiędzy życiem a życiem - dodał.

Do ślubu w... maseczce. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń
1.1K
17.04.2020 11:56

ŚLUBY
 / 
Do ślubu w... maseczce. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń

– Niestety musimy powoli uczyć się żyć w czasie epidemii – mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski. Minister wskazał również, że wszystko wskazuje na to, iż śluby czy wesela będą musiały odbywać się w maseczkach. – Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, natomiast na tym ślubie czy weselu są osoby postronne, więc niestety będą musiały być w maseczkach – mówił Łukasz Szumowski.

Odmrażanie gospodarki, przedsiębiorcy czekają. Kiedy konkrety?
158
17.04.2020 11:20

FIRMY
 / 
Odmrażanie gospodarki, przedsiębiorcy czekają. Kiedy konkrety?

Rząd zaprezentował plan odmrażania gospodarki w czterech etapach, jednak próżno szukać tam konkretnych dat. Przedsiębiorcy są zaniepokojeni, bo nie wiedzą, kiedy realnie będą mogli odmrażać swoje biznesy. - Musimy powiedzieć jasno, gospodarkę przywracać do naturalnego funkcjonowania trzeba bardzo ostrożnie, krok po kroku. Sprawdzać, co się wydarzy po pierwszym etapie i sukcesywnie realizować kolejne - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. - Na daty przyjdzie czas, gdy zobaczymy jakie efekty przyniesie pierwszy etap. Zobaczymy, jak na luzowanie obostrzeń reagują Polacy. Wtedy będziemy mogli mówić o przybliżonych datach. Myślę, że najbliższy tydzień, dwa przyniosą odpowiedzi na te pytania - dodała.

bEqJdhPb
Koronawirus. Rząd chce rozmrażać gospodarkę, ale nie podaje dat. U naszych sąsiadów jest dużo lepiej
354
17.04.2020 11:17

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus. Rząd chce rozmrażać gospodarkę, ale nie podaje dat. U naszych sąsiadów jest dużo lepiej

Polski rząd zapowiedział rozmrażanie gospodarki, ale podał tylko jedną konkretną datę. W niepewności wciąż żyją właściciele sklepów np. zlokalizowanych w galeriach handlowych, restauratorzy, fryzjerzy, kosmetyczki czy hotelarze. Tymczasem w Niemczech czy Czechach przedsiębiorcy znają już daty i mogą się przygotowywać do powrotu do pracy.

Specustawa funduszowa. Od poniedziałku pierwsze wypłaty dla firm
277
17.04.2020 10:57

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Specustawa funduszowa. Od poniedziałku pierwsze wypłaty dla firm

W ramach specustawy funduszowej, która wspiera tarczę antykryzysową, przedsiębiorcy mogą liczyć na dopłaty do pensji dla pracowników. - Fundusze w budżecie były, przesuwamy je po to, by dopłacać pracodawcom do wynagrodzeń pracowników. Środki będą dystrybuowane przez powiatowe urzędy pracy. Przedsiębiorcy muszą złożyć jedynie bardzo prosty wniosek. Pieniądze są dostępne, nabór wniosków trwa - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. - Uzupełniamy tarczę antykryzysową. To 2,6 mld zł, które udało się wygospodarować z programów regionalnych i programu krajowego - dodała.