Trwa ładowanie...
bFfjwnRx
Notowania

Pit 2010 – Wszystkie wiadomości

Fiskus namierza podejrzanych podatników
01.08.2011 7:11

PIT 2010
 / 
Fiskus namierza podejrzanych podatników

Minister finansów przygotował tajny dokument dla urzędów skarbowych określający, których podatników trzeba wziąć pod lupę.

Kto szybko złoży korektę podatku, może uniknąć karnych odsetek
17.07.2011 17:15

PIT 2010
 / 
Kto szybko złoży korektę podatku, może uniknąć karnych odsetek

Kto szybko złoży korektę źle policzonego podatku, zapłaci niższe karne
odsetki lub nie zapłaci ich w ogóle.

Połowa Polaków nie miała problemów z PIT-em
08.06.2011 14:10

PIT 2010
 / 
Połowa Polaków nie miała problemów z PIT-em

To rekord - informuje resort finansów. Jeszcze nigdy aż tylu podatników nie przyznało, że wypełnienie formularza było dla nich łatwe.

Rozliczenie PIT: Kto trafi pod lupę fiskusa?
10.05.2011 13:50

PIT 2010
 / 
Rozliczenie PIT: Kto trafi pod lupę fiskusa?

Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku.

Możesz uniknąć płacenia odsetek
08.05.2011 10:51

PIT 2010
 / 
Możesz uniknąć płacenia odsetek

Podatnik nie zapłaci odsetek, jeżeli ich wysokość nie przekracza trzykrotności opłaty dodatkowej pobieranej przez pocztę za nadanie listu poleconego, czyli 6,60 złotych.

bFfjwnRz
Zaległe mandaty? Nie będzie zwrotu podatku
04.05.2011 6:37

PIT 2010
 / 
Zaległe mandaty? Nie będzie zwrotu podatku

Fiskus ściągnie z nadpłaty nie tylko zaległe mandaty. Doliczy do tego koszty egzekucji i opłaty manipulacyjne.

PIT 2010: Blisko milion e-deklaracji
02.05.2011 14:20

PIT 2010
 / 
PIT 2010: Blisko milion e-deklaracji

W urzędach skarbowych nie ma tłoku. Jeśli tworzą się kolejki, są krótkie.

Liczba deklaracji w sieci bliska miliona
02.05.2011 12:44

PIT 2010
 / 
Liczba deklaracji w sieci bliska miliona

Podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego.

PiT 2010: Dziś ostatnia szansa na rozliczenie
02.05.2011 7:00

PIT 2010
 / 
PiT 2010: Dziś ostatnia szansa na rozliczenie

O północy upłynie termin rozliczenia z fiskusem z podatku zapłaconego w ubiegłym roku.

bFfjwnRF
PiT 2010: Został jeszcze poniedziałek
30.04.2011 16:36

PIT 2010
 / 
PiT 2010: Został jeszcze poniedziałek

Z fiskusem możemy się rozliczyć 2 maja, albo w sieci.

PIT 2010: Nie ryzykuj. Za spóźnienie 2,7 tys. zł kary
29.04.2011 6:02

PIT PRZEZ INTERNET
 / 
PIT 2010: Nie ryzykuj. Za spóźnienie 2,7 tys. zł kary

Roczne rozliczenie podatku dochodowego trzeba złożyć do poniedziałku.

670 tys. PIT-ów przez internet. Będzie milion?
26.04.2011 17:53

PIT 2010
 / 
670 tys. PIT-ów przez internet. Będzie milion?

Elektroniczne PIT-y bez podpisu kwalifikowanego najchętniej przesyłają osoby młode: co czwarta ma 21-30 lat.

PIT 2011: Ulga dla krwiodawców - ile można odliczyć?
25.04.2011 6:20

PIT 2010
 / 
PIT 2011: Ulga dla krwiodawców - ile można odliczyć?

Odliczyć od dochodu można nie tylko krew, ale i jej składniki, takie jak osocze czy krwinki.

bFfjwnRG
PIT 2010: Pomyłka może kosztować 2772 złote
21.04.2011 8:07

PIT 2010
 / 
PIT 2010: Pomyłka może kosztować 2772 złote

Część PIT-ów, wysyłanych za pomocą któregoś z komercyjnych programów, trafia do tak zwanego programu testowego.

Masz daleko do pracy? Płać niższy podatek
13.04.2011 6:32

PIT 2010
 / 
Masz daleko do pracy? Płać niższy podatek

Bilet miesięczny na pociąg i autobus to koszt, który możesz uwzględnić w rocznym zeznaniu PIT.

Jak pożyczyć na podatek, gdy w firmowej kasie pusto
07.04.2011 13:50

PIT 2010
 / 
Jak pożyczyć na podatek, gdy w firmowej kasie pusto

Tylko trzy banki proponują przedsiębiorcom kredyt celowy na zapłatę podatku wynikającego z rocznego rozliczenia PIT.

Jeszcze miesiąc na PIT. Więcej przez sieć
31.03.2011 8:29

PIT 2010
 / 
Jeszcze miesiąc na PIT. Więcej przez sieć

W porównaniu z ubiegłymi latami wzrosła liczba osób, które rozliczyły się przez internet - do tej pory zrobiło to ponad 400 tysięcy osób.

Pomyliłeś się w PIT? Złóż korektę
30.03.2011 6:43

PIT 2010
 / 
Pomyliłeś się w PIT? Złóż korektę

Błędy na niekorzyść fiskusa musimy poprawić do 2 maja. Inaczej zapłacimy odsetki.