Trwa ładowanie...
bDzRfuQB

Notowania

Zwolnienie Z Pracy – Wszystkie wiadomości

166
22.09.2020 15:18

PRACA
 / 
Niesłuszne zwolnienie? Sąd może przywrócić pracownika do pracy jeszcze przed prawomocnym wyrokiem

Pracownicy są zwalniani z naruszeniem prawa i pod byle pretekstem - oceniają sytuację na rynku pracy związkowcy. Ich sprzymierzeńcem jest nowy przepis: sąd pracy może przywrócić do pracy osobę zwolnioną jeszcze przed prawomocnym wyrokiem. Pracodawcom się to nie podoba. Nie chcą ponownie zatrudniać pracowników, których zwolnili dyscyplinarnie lub za nieobecności.

3
18.09.2020 14:43

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ
 / 
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę. Wzór

Jeśli jesteś pracodawcą i chciałbyś wypowiedzieć umowę zawartą z pracownikiem możesz to zrobić pod pewnymi warunkami. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony będzie trzeba taką decyzję uzasadnić. Oto jak skutecznie wypowiedzieć umowę o pracę.

03.09.2020 6:02

OKRES WYPOWIEDZENIA
 / 
Okres wypowiedzenia umowy o pracę. Sprawdź, od czego zależy

Jeśli pracodawca wręczył ci wypowiedzenie, musi dać ci też urlop na znalezienie nowego stanowiska.

02.09.2020 14:14

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Odwołanie od zwolnienia - kiedy jest zasadne?

Zostałam zwolniona. Jako przyczynę podano "niemożność porozumienia się i współpracy przełożonego z pracownikiem oraz utrata zaufania pracodawcy do pracownika, zajmującego kierownicze stanowisko art. 100 par. 2 pkt. 4 KP. Bezczynność i bierność pracownika powodują brak skuteczności w wykonywaniu powierzonych mu zadań”. Czy mogę odwołać się od tego zwolnienia?

02.09.2020 12:18

PRAWO PRACY
 / 
Zwolnienie z pracy za niestawienie w pracy

Pracodawca każe mi przyjść do pracy na inwentaryzację pod groźbą wypowiedzenia z pracy. Czy to jest zgodne z prawem? Czy mogę odmówić?

bDzRfuQD
02.08.2020 13:22

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienie z pracy w czasie macierzyńskiego

Żona jest obecnie na urlopie podstawowym macierzyńskim i pobiera zasiłek z ZUS. Dowiedziała się właśnie, że pracodawca zamknął sklep w którym pracowała i zamierza zamknąć firmę. Czy pracodawca może w tym wypadku wypowiedzieć umowę?

02.08.2020 10:34

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienie z pracy za niezdolność wskutek choroby

Mój stan zdrowia nie pozwala na dalszą pracę w zawodzie. Chciałam podjąć lżejsze prace, ale jak tłumaczą przełożeni, nie mają dla mnie takiego stanowiska. Czy zakład pracy może mnie zwolnic jeśli nie mam jeszcze orzeczenia o niepełnosprawności?

01.07.2020 10:10

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienie dyscyplinarne a nowa praca

"Czy warto pracować w czasie studiów na stanowisku nie związanym ze swoim kierunkiem studiów? " - pyta internautka.

48
18.06.2020 7:47

PRACA
 / 
Dodatek solidarnościowy. Będzie mało czasu na wniosek

Sejm w piątek zajmie się dodatkiem solidarnościowym, który zakłada wypłatę trzy razy po 1400 zł tym, których zwolniono z etatu. Zanim przepisy wejdą w życie minie jeszcze kilka dni, więc by się załapać na pomoc za czerwiec trzeba się będzie pospieszyć.

bDzRfuQJ
586
03.06.2020 15:06

PRACA
 / 
Wypowiedzenie za opiekę nad dzieckiem? Rodzice zwalniani po powrocie do pracy

Dwa miesiące opieki nad dzieckiem, powrót do pracy i wypowiedzenie. Powód? "Mamy pracowników na zastępstwo. Bez dzieci". Pracujący w handlu skarżą się w sieci na brak skrupułów u pracodawców. Ale problem jest szerszy, a jak zauważa ekspert, samo pobieranie zasiłku mogło tylko odłożyć zwolnienie w czasie.

01.03.2020 12:29

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienia grupowe - kiedy występują i jakimi zasadami się rządzą?

Jeśli dochodzi do zwolnienia z przyczyn niezależnych od pracowników, to można je przeprowadzić w trybie zwolnień indywidualnych albo grupowych. Dowiedz się wszystkiego o zwolnieniach grupowych.

48
05.08.2019 6:50

PRAWO PRACY
 / 
Od listopada trudniej będzie zwolnić pracownika. Firmy niezawodolone

Dobra wiadomość dla pracowników, gorsza dla pracodawców. Od listopada już sąd pierwszej instancji będzie mógł przywrócić bezprawnie zwolnionego do pracy. Gorzej, jeśli II instancja ten wyrok uchyli.

34
02.07.2019 17:38

PRACA
 / 
Mężczyzna zwolniony z IKEA zabrał głos. "Szanuję każdego człowieka"

Mężczyzna zwolniony z IKEA zabrał głos w sprawie. "Mój wpis był reakcją na indoktrynację, której jako pracownik byłem od lat poddawany w miejscu pracy. W swojej codziennej pracy absolutnie nigdy nie przejawiałem braku szacunku wobec koleżanek i kolegów, którzy nie podzielali ważnych dla mnie wartości".

bDzRfuQK
12.12.2018 13:43

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienie dyscyplinarne – kiedy jest możliwe i jak przebiega?

Zwolnienie dyscyplinarne jest jednym z najbardziej „radykalnych” sposobów zwolnienia pracownika. Jeśli do niego dojdzie, to może pociągać za sobą sporo niekorzystnych konsekwencji.

26.10.2018 14:12

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Zwolnienie z pracy. Jak może przebiegać?

Zwolnienie z pracy najczęściej rozpatrywane jest z perspektywy osoby zatrudnionej na umowie o pracę. Jeśli mamy taką umowę, to jako pracownik możemy ją rozwiązać w każdym momencie bez powodu. Pracodawca natomiast musi podać przyczynę, dla której nas zwalnia.

28.09.2018 9:43

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ
 / 
Wypowiedzenie umowy o pracę. Musisz o tym wiedzieć

Jesteś zatrudniony na umowę o pracę, ale planujesz jej zmianę? Konieczne będzie wypowiedzenie umowy o pracę. Takie rozwiązanie powoduje ustanie stosunku pracy. Wypowiedzenie przyjąć może różne formy, w zależności od rodzaju umowy.

2
14.06.2018 8:03

PRAWO PRACY
 / 
Prawo pracy. Zwalniani pracownicy rezygnują z pozwów

W ciągu roku liczba spraw dotyczących wypowiedzeń umów o pracę zmniejszyła się aż o jedną czwartą. Zatrudnieni rzadziej skarżą też dyscyplinarki.

2
18.10.2016 8:45

ZWOLNIENIE Z PRACY
 / 
Będzie więcej czasu na odwołanie od zwolnienia z pracy?

Wydłużenie czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę z siedmiu do 21 dni - takie zmiany w kodeksie pracy proponuje zespół do spraw prawa pracy Rady Dialogu Społecznego.