Forum

Komentarze użytkownika "Cesar_Cesar"

Komentarze użytkownika: Cesar_Cesar

Cesar_Cesar / 2008-04-28 12:43
Dobrze powiedziane....Może nie głosiłbym tak ogromnego kryzysu, ale ze wszystkimi innymi tezami zgadzam się w całej rozciągłości...

Re: Brytyjskie podatki zawrócą emigrantów?

Cesar_Cesar / 2008-04-23 14:38
Generalnie największym problemem jest słaby kurs GBP.
Co do podatków, to znaczenia tej zmany bym za bardzo nie przeceniał, bo różnica jest nieznaczna.

W tym artykule brakuje podstawowych informacji.

W zeszłym roku stawki były następujące:
- 0-5,225 GBP -- stawka 0%
- 5,225 - 7,445 GBP -- stawka 10%
- 7,445 - 34,600 GBP -- stawka 22%
- 34,600 + GBP -- stawka 40%

Obecnie:
- 0-5,435 GBP -- stawka 0%
- 5,435 - 36,000 -GBP - stawka 20%
- 36,000 + GBP --stawka 40%

Zatem półprawdą jest, że stawkę 10% zastąpiono 20% - bo jednocześnie stawkę 22% zastąpiono 20% oraz podniesiono limity.

Przy zarobkach bardzo niskich (12,000GBP rocznie) podatek jest wyższy o 136 GBP, przy zarobkach średnich (24,000 GBP) podatek już jest niższy o 104 GBP. Breakeven jest na poziomie 18,800GBP rocznych przychodów, gdzie zmiana ta nie ma żadnego znaczenia. Obliczenia powyższe nie biorą pod uwagę różnicy w limitach.

Dlatego też nie przeceniałbym znaczenia tej zmiany podatkowej z punktu widzenia życiowych decyzji co do powrotu bądź pozostania w UK. Obciążenia tego rzędu nie mają żadnego znaczenia...ale może być to dodatkowa słomka dla przysłowiowego wielbłąda.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-04-17 18:05
Nie jestem co prawda ani anty- ani pro- ale przyznam, że przyjemnie się kolegę czyta...

Podzielam, podzielam...

szacuneczek...

Re: Prałat Jankowski zakłada sieć komórkową

Cesar_Cesar / 2008-04-07 12:42
Szok! Brak słów...
Cesar_Cesar / 2008-03-05 17:52
Uprzejmie informuję, że Northern Rock nie upadł, natomiast został upaństwowiony przez brytyjski rząd. Faktem jest, iż zaczęli ciąć swoją ofertę kredytową na rynku i zacieśniają politykę, w celu zmniejszenia portfela kredytów, ale bank generalnie, z punktu widzenia depozytariuszy ma się zypełnie nieźle - płaci ok 7% za depozyty, które są, jakby nie patrzeć gwarantowane obecnie poprzez udział rządu w przedsięwzięciu.

Proponuję też nie siać paniki, że banki będą padać, bo jest mnóstwo wolnych środków na świecie (patrz petrodolary z Bliskiego Wschodu i Rosji), które chętnie są inwestowane w globalne banki.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-03-05 13:08
Fakt, mogli zostawić chociaż 0,1% tak dla oka. Ale faktem jest, że z łatwością można sobie otworzyć eMAXa i EMaxPlus - a te są juz nieco lepiej oprocentowane.
Co do płatności za przelewy, to uważam, że te powinny wynosić w każdym banku ok. 50gr, jak że same Banki płacą za każdy przelew ok 40gr - tak przynajmniej słyszałem, chyba że ktoś ma nowsze informacje. Stąd też na początku często przelewy są darmowe (vide mBank) ale wcześniej czy póżniej wszystkie banki przechodzą na płatne przelewy.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-02-25 15:06
Jeśli myslisz o inwestycji and 3-5 lat i powrocie do Polski to raczej sugerowałbym Euro. Ja część GBP zamieniłem na Euro, bo w końcu kiedyś wejdziemy do strefy Euro, więc lepiej teraz zahedgować ryzyko po znanym kursie, niż przewalutotywać dwa razy z GBP na PLN i PLN na Euro po kursach niepewnych. Problem w tym, że Funt ostatnio słabo stoi 1,32-1,33 do Euro, ale powrotu do 1,45 z sierpnia zeszłego roku to bym się raczej nie spodziewał. Raczej wręcz przeciwnie.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-01-24 17:51
Tu masz rację, wysokie ceny nieruchomości przysparzają korzyści głównie bankom...

pozdr...
Cesar_Cesar / 2008-01-14 11:30
Osobiście uważam, że nie ma nic złego w tym, że dzieci rozpoczynają szkołę rok wcześniej, o ile oczywiście program byłby dostosowany do tego aby łagodnie i w formie zabawy dotrzeć do tych maluchów.

W Polskiej szkole brakuje powiązania pomiędzy nauczaną teorią a jej przydatnością w życiu. O ile w trzech pierwszych latach nauki powinno się nauczyć czytać, pisać i liczyć (po ukończeniu 8 lat dziecko nie ma szans na płynne przyswojenie tych dziedzin), to w starszych klasach powinno być więcej przedmiotów uczących jak:
- żyć w rodzinie (o empatii, wzajemnej pomocy i odpowiedzialności za własne postępowanie lecz również o seksie - odpowiedzialności i zagrożeniach jak niechciana ciąża, gwałty, pedofilia), jak robić zakupy w sklepie i co jest zdrową żywnością, jak załatwić sprawę przez telefon.
- żyć w społeczeństwie (zrozumienie podstawowych norm społecznych - zarówno praw i obowiązków, tolerancji (wolność przekonań, religii, wyznania i orientacji seksualnej) i ukazanie rzeczywistych kar grożących za ich nieprzestrzeganie np. wandalizm, kradzieże, narkomania, przestępstwa w necie, ruchy nacjonalistyczne plus do tego codzienne polityczne i gospodarcze spojrzenie na Polskę). Jak zmieniać świat na lepsze tu i teraz (począwszy od wspierania działalności samorządu w szkole, decyzje co do wyglądu mundurków we własnej szkole itp.). jak być miłym, życzliwym i traktować innych ze zrozumieniem.
- żyć w/z przyszłej pracy ( 1) jakie są możliwości pracy i zarobków po ukończeniu studiów, jakie po szkole średniej, a jakie po zawodówce, 2) spotkania z ludźmi (np rodzicami) którzy wykonują różne zawody – pokażmy ich sukcesy i problemy, ich stosunki w pracy, współpraca z kolegami i przełożonymi).

Jest całe mnóstwo możliwości. Pozwólmy dzieciom dyskutować na te tematy i znajdźmy na to jak najwięcej czasu w szkole. Prezentacje (rozwijające ich zdolność do wygłaszania poglądów), dyskusje, burze mózgów, to coś co wciągnie te dzieciaki do aktywności życiowej i zaangażowania w szkołę. Dajmy im szansę odkrycia prawdziwego świata, bo większość z tematów to dla szkoły tematy tabu. Dajmy głos rodzicom, wśród których znajdziemy wielu chętnych do pomocy, znających wiele historii, które mogą pomóc w życiu młodym ludziom.

Dzięki temu ukształtujemy świadomych obywateli a nie przerażonych abiturientów, z dyplomem, którzy po wyjściu ze szkoły z najwyższą maksymalną średnią ocen przechodzą załamania nerwowe nie mogąc poradzić sobie w realu. Bo nagle się okazuje, że poza szkołą wszyscy są równi i już sie nie jest prymusem, a o wszystko trzeba zabiegać od nowa.

Takiej szkoły życzyłbym dzieciom swoim i Waszym.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

PS Historia, geografia, biologia, fizyka i chemia też są ważne, ale uczone z umiarem, niekoniecznie w podstawówce na poziomie uniwersyteckim. Jeśli znajdą się chętni na zgłębianie tych tematów, to twórzmy dla nich "kółka zainteresowań", za które rodzice (lub gmina za biedniejszych) chętnie zapłacą.
Cesar_Cesar / 2007-11-29 14:37
Dzięki Ci za mądry głos w dyskusji.
Cesar_Cesar / 2007-11-23 13:37
Mi osobiście podoba sie jak tę sprawę rozwiązał ingdirect:
http://www.ingdirect.co.uk/

Najpierw należy wpisać login i własne nazwisko, następnie wybiera się 3 cyfry z hasła i dowolną datę dd/mm/rr. Z tym, że w tej części nie wystukuje się cyfr na klawiaturze tylko myszką klika się na szyfrator na ekranie.
Poza tym jest to konto wyłącznie oszczędnościowe, z Direct Debitem na własny rachunek bieżący (w innym banku) jako jedynym sposobem do transferu środków.

Innym dobrym zabezpieczeniem (np mBank) są listy kodów do zdefiniowania nowego przelewu. Z tym, że w mBanku niebezpieczne jest to, że zawsze wprowadza się całe hasło, a nie wybraną jego część.

pozdrawiam

Re: Grad z Pawlakiem stworzą plan czteroletni

Cesar_Cesar / 2007-11-19 12:01
Nareszcie, w końcu zaczynamy myśleć (i planować) o Polskiej gosporarce w perspektywie długofalowej a nie od Budżetu do Budżetu. To się nazywa tworzenie Business Planu (który najczęściej jest planem 5-cio letni). To samo powinno dotyczyć większości dziedzin a nie tylko prywatyzacji - np. Budżetu Państwa (włączając plany jego jak najszybszego zrównoważenia), rorwoju szkolnictwa i usług medycznych a także planowanych ułatwień dla przedsiębiorców wraz z terminarzem. W końcu przedsiębiorcy (i wszyscy wyborcy) powinni się wiedzieć czego mogą oczekiwać w przyszłości i czy warto wracać z UK. Takie działanie powodują stabilizację.

I proszę nie mylić Business Planu z centralnym planowaniem rodem z PRL. Kto tego nie rozumie, odsyłam do literatury. Dla przypomnienia: tam planowano ilość produkcji (państwowej oczywicie - od prosiaka do koła od roweru), nie planowano Budżetu Państwa, bo "podatków się przecież nie płaciło". Dziś planować należy ZRÓWNOWAŻENIE Przychodów Budżetowych (Podatków) z Wydatkami Budżetowymi na jak najniższym poziomie, z jednoczesnym wspieraniem strategicznych dla Polski lokomotyw gospodarczych, wykorzystujących nasze położenie w Europie jak: 1) budownicto drogowe i mieszkaniowe poprzez ulgi czy niższe podatki/VAT, Fundusze UE, 2) Energetykę - w tym rozwój technologii umożliwiających wykorzystanie alternatywnych żódeł energii (np. rzepak - ugory, rolnicy), 3) transport kolejowy/morski/śródlądowy.
No i oczywiście planowanie długoterminowe (co najmniej 10-cio letnie) ZUS z uwzględnieniem demografii, proponowanych reform, włączenia do struktur Budżetowych, zwolnienia duplikujących pracę Urzędników (Skarbówka i ZUS) oraz sprzedaż nieruchomości ZUS w celu poprawy kondycji finansowej emerytów - obecnych i przyszłych.

Długofalowe planowanie to podstawa egzystencji każdego Businessu, nawet takiego jak Budget Państwa, teoretycznie opartego jedynie na redystrybucji dochodów.

Pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2007-09-26 12:34
W koncu my Polacy powinnismy z wyprzedzeniem znac plany
rzadzacych - przynajmniej te fundamantalne - zeby nie byc co
roku zaskakiwanym pomyslami populistów.

Milego...

... z tym ze Sejm, wyborcy lub najlepiej niezaleny audytor powinni rzadzacych z tych planów rozliczac.
Cesar_Cesar / 2007-09-26 12:32
Dziwne, ze to Was bawi - nalezy sobie powedziec NARESZCIE - dlugoterminowe planowanie to podstawa ekonomicznej egzystencji. Kazda prywatna, szanujaca sie spólka (te z GPW tez) przygotowuje i aktualizuje swój 5 letni Business Plan co roku.

W koncu my Polacy powinnismy z wyprzedzeniem znac plany rzadzacych - przynajmniej te fundamantalne - zeby nie byc co roku zaskakiwanym pomyslami populistów.

Milego...
Cesar_Cesar / 2007-09-24 17:00
Ja bym raczej dał tytuł : "Kaczyńscy dali odpocząć gospodarce po rządach poprzedników". Bo im mniej politycy robią "dla gosopodarki", tym lepiej dla niej.

Miłego...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy