Notowania

polska
30.05.2010 09:40

UE-Polska-komisarz-powódź-wizyta

Do Polski przyleci dziś komisarz do spraw polityki regionalnej Johannes Hahn. Podczas dwudniowej wizyty obejrzy między innymi tereny zniszczone przez powódź i spotka się z samorządowcami z województwa śląskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisarz ma rozmawiać z przedstawicielami regionu o przekazaniu części pieniędzy z unijnego budżetu na usuwanie skutków powodzi oraz inwestycje przeciwpowodziowe.

Pojawiły się informacje, że polski rząd będzie chciał anulować projekty energetyczne, które są realizowane bardzo wolno i pieniądze z unijnej kasy przeznaczyć na przykład na umacnianie wałów. Rzecznik komisarza, Ton van Lierop powiedział, że Bruksela mogłaby się na to zgodzić, ale na razie niczego obiecać nie może. "W wyjątkowych sytuacjach, takich jak powódź, możemy być elastyczni, ale musimy znać więcej szczegółów. Komisarz podczas wizyty chce wstępnie zapoznać się z sytuacją i zobaczyć skutki powodzi, która nawiedziła Polskę" - dodał rzecznik.

Na usuwanie skutków powodzi nasz kraj może też dostać pieniądze z unijnego Funduszu Solidarności. Musi jednak najpierw wypełnić wniosek w tej sprawie i przesłać go do sierpnia do Komisji Europejskiej.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz