Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kiedy pierwsza obniżka stóp procentowych? Członek RPP zabrał głos

W mojej prywatnej opinii, jeśli inflacja będzie spadać szybko, można rozważyć decyzję o obniżce stóp procentowych w końcówce roku - powiedział członek RPP prof. Ireneusz Dąbrowski. - Na pewno nie będzie to decyzja pochopna. Kluczowe będą dane, które spłyną po wakacjach - dodał. Jego zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że do obniżki dojdzie w listopadzie lub grudniu, niż że stanie się to przed wyborami w październiku.

Tagi:
stopy procentowe, raty, inflacja, wideo, rpp, kredyty
0
0
32
Podziel się
Komentarze (32)
zobacz więcej komentarzy (32)
KOMENTARZE
(32)
erger
3 dni temu
Nasi spece walczą z wysoką inflacją - podnoszą płace minimalne, podwyżka na 800+. Brawo. Sukces murowany. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Inflacja u nas 16%. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Władzy i finansistom zależy żeby obywatel był ciemny finansowo, zadłużony po uszy. Czytaliście ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, budowaniu majątku. Można uniezależnić się finansowo i wyjść spod wpływu rządzących, a takie coś nie bardzo im się podoba. Ludzi z pieniędzmi trudno przekupić plusami.
Anika31
3 dni temu
Zapewne, stopy spadną tuż przed wyborami, niestety RPP jest organem zależnym od polityki jak i NBP. Więc niestety ale stracili swoją wiarygodność. A i na pewno ogłasza ze to Premier dopłaca do kredytów aby się żyło lepiej.
nik
5 dni temu
Skoro ten dziad rzeczywiście przymierza się do obniżenia stóp to możemy szeroko otworzyć ramiona i przywitać się z naszymi nowymi kolegami z Turcji i Wenezueli.
Observer
6 dni temu
Członek rpp i wszystko jasne
Nowak
6 dni temu
Panie Franek poczekaj na PO to wtedy będzie na kolana i 5zl na godzinę ale będzie dobrze ,tak krętaczom jak P Grodzki
...
Następna strona