Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Masz kredyt? Koniecznie przeczytaj. "Żadnych nerwowych ruchów"

- Ostrzegałem, by teraz nie brać kredytów ze stałą stopą. Dlaczego? Bo są one wysokie i będą spadać. Kredyt ze stałą stopą ma sens, gdy są one niskie. Wówczas pieniądze chroni się przez wysoką stopą procentową - powiedział w programie "Newsroom" WP Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion. - Od wielu miesięcy było wiadomo, że będą spadki, niezależnie od tego, czy w tym roku, czy w przyszłym. W USA większość kredytów jest ze stałą stopą i tam bank centralny martwi się o to, by nie zrobić ludziom krzywdy. W Polsce można było wybrać, gdy stopy były w okolicach 0 proc. Ale wówczas taki ruch nie był powszechny. Wielu analityków doradzało zmianę, ale banki nie były chętne. Nie wrócimy do tego, co było, nie zmienimy sytuacji. Co zrobić teraz? Po wyborach wiele może się zmienić. Nie wiem, co się stanie z inflacją w przyszłym roku. Wielu analityków na świecie boi się reinflacji, czyli ponownego uderzenia inflacji. Zatem radzę: żadnych nerwowych ruchów - mówi Kuczyński.
3
Podziel się:
KOMENTARZE
(3)
Figo
3 miesiące temu
Kiedys w radiu jakis ekonomista odpowiedzial na pytanie prowadzacego audycje,ze najlepszy kredyt to ten nie wziety kredyt.
publikacja je...
3 miesiące temu
co za bzdury wypisujecie. Żadne banki w Polsce nie dawały stałej stopy procentowej na zawsze !!! Chcieli dać na 5 lat a potem warunki były takie,że kredytobiorca oddał to z nawiązką przez następne lata !!!
...
3 miesiące temu
bank to taka instytucja ze jak swieci słonce to da ci parasol a jak pada deszcz to ci go zabierze jescze scie sie tego nie nauczyli ludziska