Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Redakcja money.pl
|
aktualizacja

Starają się o rządowy kredyt na mieszkanie. Mogą stracić tysiące złotych

- Zdarza się tak, że klient traci zadatek, który wpłacił - ostrzega w rozmowie z money.pl Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jeśli zawieramy z deweloperem umowę przedwstępną na mieszkanie i wpłacamy zadatek, w określonym w niej terminie trzeba "dopiąć" transakcję, zawierając właściwą umowę w formie aktu notarialnego. Do tego konieczna jest zgoda banku na udzielenie kredytu. - Zdarza się, że klienci podpisują umowy "na żyletkę", czyli z bardzo krótkim terminem wpłaty - dodaje Białek. Bo choć bank ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku, to termin ten biegnie dopiero od złożenia kompletu dokumentów. Przy kupnie mieszkania w dużym mieście zadatek wynosi kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

KOMENTARZE
(65)
baba
10 miesięcy temu
PIS szykuje następcom bomby z opóżnionym zapłonem . Spoko . Tusk sobie z tym poradzi dzięki kasie z UE .
jaki
10 miesięcy temu
PiS kupuje kolejne głosy za 2% kredyty. A co z tymi co od kilkunastu lat spłacają kredyty? Kiedy inflacja, a teraz kursy walut znowu poszybowały? Dzisiaj śmiejecie się z tych co wzięli kredyty wcześniej zadłużając się i teraz klepią biedę, za kilka lat i wy staniecie przed podobnym dylematem gdzie banki nadrobią sobie straty.
ggate
10 miesięcy temu
Jeżeli chcecie odsunąć pisiorów od władzy, to głosujcie na partię, która ma największą możliwość wygrania. Jeżeli partia z końca listy przegra, to Wasze głosy pójdą na pis. Aktualnie odsunięcie pisu od władzy jest najważniejsze. Na głosowanie na "swoją" partię przyjdzie czas w kolejnych wyborach.
żenująca częś...
10 miesięcy temu
PIS dupczy swój elektorat, okrada a oni biją mu brawo. Jak bardzo Kaczyński musi gardzić tymi ludzmi, którzy dają się tak wykorzystywać. Dał 13, 14 i na węgiel ;-) Tym się chwalą. Ale milczą ile zabrali. Milczą o aferach, złodziejstwie na niebotyczną skalę. Morawieckiemu sąd udowodnił kłamstwa, pierwszy taki premier. Gdyby opozycja miała jaja to co przemówienie powinien mieć sprawe. Ale ciemny lud, za jaki uważa wyborców PIS naród i Kaczyński wszystkie brednie kupi. Gdyby im się chciało sprawdzić, czym ich kłamią ale nie, są na to zbyt leniwi. Z takimi osobami głosującymi na populistów nigdy w Polsce nie będzie dobrze. Co pokazuje historia. Wybieramy cwaniaków, przejmujących media, siejących propagandę. Jak w Turcji, na Węgrzech... ba, ile osób głosuje na Putina??
Ssssss
10 miesięcy temu
@Hanka przypominam pani, że od 8 lat rządzi pis. I gadanie, jak to było za po jest juz śmieszne. Proszę zauwazyć, jak pis kradnie na potęgę. Za co się nie wezmą, tak kasa płynie do ich kieszeni. Afera za aferą wychodzi, a wy wciąż dajecie się okradać, bo chcecie na tych szkodników głosowac.
...
Następna strona