Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury stażowe blokowane przez prezes ZUS? Gertruda Uścińska odpowiada

W Polsce wprowadzone zostaną emerytury stażowe? Prezydent Andrzej Duda pomysł popiera, a "Solidarność" ma już nawet projekt. Zakłada on możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 35 lat składkowych w przypadku kobiet i 40 lat w przypadku mężczyzn. Jak ocenia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, oznacza to dodatkowe miliardy złotych kosztów. - To wpływa na poziom emerytur i zmniejsza podaż pracy osób w wieku przedemerytalnym - mówiła w programie "Newsroom WP". Szef "S" Piotr Duda mówi, że to szefowa ZUS-u blokuje pomysł. Co na to sama zainteresowana? - Nie mam na to wpływu, nie jestem ustawodawcą ani ministrem. Kieruję ogromną instytucją publiczną, odpowiadającą za stosowanie prawa - skomentowała.

13-05-2021
Tagi:
0
0
42
Podziel się
Komentarze (42)
zobacz więcej komentarzy (42)
KOMENTARZE
(42)
Jack
5 miesięcy temu
Ludzie, przecież oni nie mogą nam dać tych upragnionych emerytur stażowych bo nie ma podobno rąk do pracy. Przecież oni potrafią liczyć i wiedzą że jeżeli nas uwolnią z łańcucha to kto będzie na nich pracował na te ich białe koszulki i spore pensyjki. A skąd wezmą na emerytury dla mundurowych, sędziów, górników Przecież to już trwa od 2015 roku. Określenie warunków przejścia na emerytury stażowe to nie jest wysiłek intelektualny przekraczający ich możliwości. Oni tego nie chcą zrobić. Duda oszukiwał, trzeba to sobie uświadomić. Tylko boli mnie to że jeżeli ja do tego doszedłem to związki zawodowe chyba tym bardziej, a dalej niby walczą o stażówki. Koń by się uśmiał tam wszyscy wszystko wiedzą. Tak jeden Duda jak i drugi Duda, OPZZ, ZUS i kto tam jeszcze oni to wszystko wiedzą i tak sobie rozgrywają tą partyjkę a my jesteśmy taką nieświadomą widownią tej ich zabawy z nami.
Jack
5 miesięcy temu
Mam 47 lat pracy i końca nie widać. Pracuję na zmiany w przemyśle i wymaga się odemnie tego samego co od 30 latka. To jest chore. Głosowałem na pis bo wydawało mi się że są inni ale suma sumarum dbają o kasty bardziej niż o słabych. Kasty dalej odchodzą na sowite emerytury w młodym wieku a my przykuci łańcuchem do roboty oddajemy im ostatki swojego tchnienia. Pracujemy jak murzyni na plantacjach czciny i rzycie oddajemy białym panom.
jarcio
rok temu
Prezydent oszukał i gdy nie wprowadzi emerytur starzowych dudzie chodziło żeby wygrać wybory na prezydenta oszuści jak wszyscy którzy żądzą.
46 lat pracy
rok temu
Z programu nowy ład zrozumiałem że: dłużej pracujesz tym masz gorzej- wolna kwota od podatku im wyższa emerytura tym więcej podatku zapłacisz. Dłużej pracujesz masz wyższą emeryturę nie dostaniesz czternastej emerytury. Dłużej pracujesz zmarnujesz życie i zdrowie będziesz krócej pobierać emeryturę. Chyba pójdę po 0,5 czegoś do rozwiązania ciekawej zagadki nowy ład dla emerytów dłużej pracujących.
Obiektywny
rok temu
Nie trzeba być ekspertem żeby zauwažyć że pragną jak najdłużej utrzymać ten chory system oparty na wyzysku i pracy 50 lat lub do śmierci .Kosztem tych ludzi ktørzy nic nie skorzystają doskonale żyją kasty biorąc šwiadczenia emerytalne przez 50 lat.Szkoda nawet słøw i zdrowia psychicznego na šledzenie tej obłudy i ķrętactwa. Prezydent niech poprostu zrobi to co gwarantował i złoży projekt a nie wdaje się w dyskusje z ludzmi ktørzy biorą premię za wykiwanie pracowitych ludzi.
...
Następna strona