Trwa ładowanie...
bErqhJmJ

Notowania

Przejdź na

Emerytury stażowe. Rzecznik "Solidarności": Będzie niewielka, ale stawiamy na wybór

"Solidarność" domaga się wprowadzenia emerytur stażowych, składa projekt w Sejmie. Na ile mogą liczyć tacy emeryci? - Emerytura stażowa będzie bardzo niska, jeżeli będzie składała się tylko z minimalnych wynagrodzeń. Jednak nie może wynosić mniej niż minimalna emerytura, bowiem nasz projekt zakłada, że kapitał zgromadzony przez ubezpieczonego musi pozwalać na co najmniej wypłatę minimalnego świadczenia - powiedział w programie "Newsroom WP" Marek Lewandowski, NSZZ "Solidarność". - W Polsce też powinniśmy pracować jak najdłużej, emerytura wypłacana zbyt wcześnie nie będzie wysoką emeryturą, ale to, co my staramy się wprowadzić do polskiego systemu, to wybór. Z takiej emerytury możemy, ale nie musimy skorzystać. Przy przechodzeniu na emeryturę są dokładne wyliczenia, ile ona będzie wynosiła, a także o ile wzrośnie, jeśli zdecyduję się na dłuższą pracę. Każdy będzie miał wybór - dodał.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bErqhJmV
KOMENTARZE
(6)
bezrobotna
miesiąc temu
Mam 57 lat, 37 lat pracy, od ponad roku poszukuję zatrudnienia. Wieloletnie doświadczenie i wyższe wykształcenie nie pomagają. Zdrowie nie pozwala na pracę fizyczną, na schorzenia z kręgosłupem renty nie dostanę bo 40 % społeczeństwa boryka się z tym. Co mi pozostaje? Pewnie zaraz będą komentarze typu niedorajda z ciebie. Tak, nie jestem cwana, nie mam znajomości. Ostatnia aplikacja: na rozmowie kwalifikacyjnej poszło super, test najwięcej punktów. Telefoniczna informacja, z podziękowaniem za udział w rekrutacji, nie została pani wybrana, ale też zrobiła pani pozytywne wrażenie. Więc co poszło nie tak? Wiek? Tak myślę. Obecnie wiek emerytalny kobiety to 60 lat i wymagany staż 20 lat. Czy w mojej sytuacji grzechem będzie wcześniejsza emerytura?
:(((
miesiąc temu
Znam czlowieka ktory od 25 lat byl na rencie .Po przejsciu na emerytura dostal 2300 ,00 + 1000 za chorobe zawodowa . Jako " chory " ma wiecej sily od tych ktorzy pracowali 40 lat i maja 1200 .00 emerytury. Sprawiedliwosc w tym Kraju siega dna .
reaf
miesiąc temu
Aby dobrze finansowo radzić sobie w życiu w ogóle ale przede wszystkim w sytuacjach wyjątkowych i potem na emeryturze, nie popaść w kłopoty finansowe, mieć rezerwę finansową na różne awaryjne sytuacje, oprócz pracy i pensji potrzebna jest podstawowa wiedza finansowa – jak zarządzać pieniędzmi, jak skutecznie oszczędzać, inwestować itd. Pzreczytajcie książ ke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Chodzi w niej o to, by ludzie mogli się dowiedzieć jak zbudować sobie finansowe bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych, jak mogą sami zbudować majątek pomimo nienajwyższych zarobków, wcześniej przejść na emeryturę i ustawić się na czas podeszłego wieku.
bErqhJnn
SZklanka
miesiąc temu
wielu osobom przy normalnym przechodzeniu na emeryturę trzeba dopłacać do minimalnego świadczenia (bo nie ma dokumentów z zakładu pracy, bo pracowali na uczelni jako doktoranci itp) tak więc szansa na dostanie emerytury stażowej jest bardzo niska
lolek
miesiąc temu
Smutne jest to że po 40 latach pracy a nawet po 50 to i tak człowiek uczciwie pracujący, będzie miał mniej niż nie jeden, co ten czas przesiedzi na bezrobociu w mieszkanku od państwa.