Trwa ładowanie...
bEhJmnSJ

Notowania

Przejdź na

Praca ponad wiek emerytalny, rząd szykuje zachęty. "Solidarność" zachwycona

Rząd szuka sposobów na nieformalne wydłużenie lat pracy. Mają pojawić się zachęty, by pracować dłużej niż do osiągnięcia wieku emerytalnego. - Są miejsca, gdzie coś takiego funkcjonuje. Policjanci mogą przejść na emeryturę po 25 latach, ale mają wtedy ofertę 1500 zł dodatku, by na tę emeryturę nie przechodzić. Bardzo dobrze - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - Przypomnę, że "Solidarność" nie sprzeciwiała się wydłużeniu wieku emerytalnego, ale sprzeciwiała się, żeby całą reformę tego systemu zaczynać od wieku. Zaznaczaliśmy, że jest wiele innych problemów. To, co mówi rząd, jak najbardziej. Nikomu nie zależy przecież, żeby iść jak najszybciej na emeryturę i pobierać głodowe świadczenia - dodał.

124 reakcje
10
42
72
Podziel się
Komentarze (72)
zobacz więcej komentarzy (72)
bEhJmnSV
KOMENTARZE
(72)
peepe
miesiąc temu
Postsolidarnościowa władza od oszukańczej reformy OFE przez 21 lat systematycznie rozwala system emerytalny. PiS doszedł do władzy między innymi na kłamstwie o wieku emerytalnym a teraz tworzy jakąś protezę która de facto WYDŁUŻA wiek emerytalny
Pamiętamy
miesiąc temu
Oto cała prawda o kupionej stołkami solidarność.
pietro434
miesiąc temu
KO mówiła .że ten wiek to bzdura ,ale PIS wiedział jak zwykle lepiej . a tu nagle zmiana ?
bEhJmnTn
misio
miesiąc temu
a gdzie obiecana emerytura stażowa ?
Optymista
miesiąc temu
a ci co przepracują do 100 lat otrzymają od Państwa darmowy nagrobek( do wyboru) i opłacone miejsce na cmentarzu na 20 lat. Prawda ze to może zachęcić do dłuższego stażu pracy.
...
Następna strona