Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Własna działalność, a praca jak na etacie. "Ludzie będą mieli przez to głodowe emerytury"

- Jeżeli rzeczywiście część osób nazywanych nazywanych przedsiębiorcami tak naprawdę pracuje jak na etacie i odprowadza minimalne składki, nie ma wątpliwości, że jest to nadużycie - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Ludziom na bieżąco się wydaje, że to wspaniale, iż dostajemy dzięki temu trochę więcej na rękę. Tylko nie zdają sobie sprawy, że za 20 lat będą w związku z tym żyli na emeryturach w nędzy - dodał.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Włodzimierz
5 lata temu
Cóż, wydaje mi się, że nieźle sprawdzają się takie rzeczy jak franczyza generalnie, ale trzeba mieć o tym pojęcie. Nie ma co się oszukwiwać. I najlepiej mieć wsparcie, przynajmniej na początku, kogoś doświadczonego. Ja całą wiedzę czerpałem z proadnicctwa w agencji MultiSerwis-24.
Płatnik
5 lata temu
Od 17 lat pracuje na etacie. Czy to oznacza, że będę miał lepszą emeryturę?Wątpię. Przez ten czas Moje składki poszły do ZUS, OFE i fundusz inwestycyjny. ZUS raczy zapominać wysyłam ci informacje ile składek mam. OFE już połowę z tego co miałem to już mi obcieli. Z pozostałą resztą sam nie wiem co zrobić, nie jest tego wiele ale nie chciałbym aby mi kolejne 15% umniejszyli teraz a przy wypłacie kolejne przynajmniej 18%. Fundusz inwestycyjny całe ryzyko po mojej stronie a za zarządzanie kasują mnie też sporo. Czy mogę coś polecić? Nie za bardzo. Każdy obcina swój procent teraz a mnie się łudzi wizjami za kilkadziesiąt lat. Nie zarabiam najmniej ale podsumowując cały ten czas lepiej bym wyszedł na 1 lokacie w banku niż przez te rozdrobnienie, ciągłe zmiany i opłaty zjadające zyski.
Wzruszony
5 lata temu
Przecież i tak będzie głodowa emerytura, to po co przepłacać.
Ona
5 lata temu
Brakuje na krowy? Dajcie ludziom pracującym spokój i weźcie się za patologie, która tylko socjal ciągnie.
B2B
5 lata temu
Im starszy wiekiem jest komentator, tym bardziej przejmuje się moimi pieniędzmi. Gerontokracja to prawdziwe zjawisko. Panie profesorze, niech Pan patrzy w swój portfel. Państwo nie musi patrzeć w mój. Ja sobie poradzę