Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Biomed-Lublin dostaje cios od Pfizera. Informacja o szczepionce na COVID-19 dołuje notowania akcji

266
Podziel się

Informacja o obiecujących wynikach badań nad amerykańską szczepionką na koronawirusa wzbudziła ogromne poruszenie na rynkach finansowych. Giełdy wystrzeliły w górę, ale jednocześnie mocno oberwało się posiadaczom akcji polskiej spółki, pracującej nad lekiem na COVID-19.

Biomed-Lublin dostaje cios od Pfizera. Informacja o szczepionce na COVID-19 dołuje notowania akcji
Polski lek na koronawirusa jest gotowy - ogłosiła firma Biomed Lublin (Biomed Lublin)
bDzVJYwR

Pandemia koronawirusa od początku determinuje sytuację na rynkach finansowych. Akcje na giełdach od miesięcy są pod presją ze względu na negatywny wpływ kryzysu na gospodarkę.

Najnowsze informacje dotyczące bardzo obiecujących wyników badań nad szczepionką sprawiły, że na rynkach widać euforię. Inwestorzy rzucili się na akcje z nadzieją, że jesteśmy o krok bliżej pokonania pandemii.

Jednak nie wszyscy posiadacze akcji mają powody do zadowolenia. Nieco inaczej na sytuację wokół koronawirusa patrzą w branży farmaceutycznej. COVID-19 to ogromny rynek, z którym wiążą się wielkie pieniądze. Pokonanie pandemii może oznaczać odcięcie od kasy.

bDzVJYwT
Zobacz także: Druga fala kryzysu. Ekspert mówi, ile nas będzie kosztować

Idealnym przykładem jest Biomed-Lublin. Spółka niedawno ogłosiła, że jako pierwsza ma lek na koronawirusa. Na tej fali od początku roku cena jednej akcji wzrosła z 1 zł do 30 zł. W ostatnich tygodniach były wyceniane niżej, a jeszcze dzisiaj przed południem kosztowały około 18,50 zł za sztukę.

Nagle, kilkadziesiąt minut po godzinie 12:00, kurs akcji poleciał ostro w dół. Przez moment sięgnął nawet 14 zł, co oznaczało prawie 25-procentowy zjazd. I to w ciągu chwili. Akurat po informacjach o szczepionce Pfizera.

bDzVJYwZ

Skąd taka reakcja? Tok rozumowania inwestorów wydaje się logiczny. Skuteczna szczepionka na COVID-19 może oznaczać, że znacząco spadnie populacja ludzi chorych, a więc i potencjał sprzedażowy ewentualnego leku od Biomed-Lublin. Szczególnie, że nie wiadomo czy i kiedy specyfik polskiej spółki mógłby wejść na rynek.

W pierwszym momencie wyprzedaż akcji Biomed-Lublin była wręcz paniczna. Z czasem sytuacja się nieco uspokoiła i na godzinę 14:30 kurs jest w okolicach 16 zł za akcję. To oznacza już "tylko" około 13 proc. straty.

bDzVJYxa
bDzVJYxu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(266)
Wuwua
2 miesiące temu
Jeszcze za wcześnie na szczepionkę. Jeszcze kilka międzynarodowych koncernów musi przejąć nieruchomości wraz z bankrutujacymi firmami w biedniejszych krajach, i dopiero wtedy się "znajdzie" szczepionka
Wielki Wałek
2 miesiące temu
to sprawa jest jasna. pizer puścił wirusa w świat i miał juz od dawna na to panaceum. A w chwili gdy inni zaczeli otrzymywac pozytywne wyniki w swoich badaniach, żeby się nie starcic, ujawniaja nagle że maja szczepionke. Spisek zwyczajny!
fgd
2 miesiące temu
Spekulanci żrą się miedzy sobą. Chciwość to choroba.
bDzVJYxv
...
2 miesiące temu
Rosja też ogłosiła że ma szczepionkę wtedy uznano to za dobry żart. No ale ta jest amerykańska i ma 90% skuteczności gdzie ogólnie 80% ludzi przechodzi corona wirusa bezobjawowo. Więc tak na prawdę nie ma żadnej skutecznej szczepionki i pewnie nie będzie. Co innego lek może uda się jakiś skuteczny wynaleźć . Ponadto większość ludzi i tak ma już mózgi wyprane teoriami spiskowymi , że nawet gdy i ta szczepionka była skuteczna w 100% i tak się nie dadzą zaszczepić. Więc tylko lek pozostaje wynaleźć , bo on zagwarantuje powrót do normalności...
asdf
2 miesiące temu
na grypę NIE MA leku. ani biomed ani pfizer nie mają leku. oni chcą sprzedać iluzję i nieźle się na niej obłowić.
...
Następna strona