Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Król paczkomatów chce zainwestować w telemedycynę. Wykłada 20 mln dolarów

138
Podziel się:

Rafał Brzoska z powodzeniem rozwija biznes paczkomatowy, ale szuka nowych opcji inwestycji. Niedawno kupił udziały spółki eObuwie, a teraz chce mieć połowę akcji w Medicalgorithmics. Już sama zapowiedź potencjalnej transakcji wywołała euforię na giełdzie.

Król paczkomatów chce zainwestować w telemedycynę. Wykłada 20 mln dolarów
Rafał Brzoska chce zainwestować w spółkę Medicalgorithmics (AKPA, Engelbrecht)
bETzCGXp

Rafał Brzoska dzięki stworzonej przez siebie firmie InPost, która obsługuje sieć ponad 14 tys. paczkomatów, jest w czołówce najbogatszych Polaków. Jego majątek Forbes wycenia na blisko 5 mld zł. Jak przystało na biznesmena z krwi i kości, pieniądze inwestuje.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o przejęciu przez Brzoskę części udziałów w spółce eObuwie. Teraz okazało się, że na celowniku miliardera jest też giełdowy Medicalgorithmics.

To polska firma opracowująca zaawansowane systemy dla kardiologii. Tworzy algorytmy, oprogramowanie i urządzenia, a następnie wdraża je do produkcji. To pozwala jej świadczyć usługi telemedyczne z zakresu m.in. diagnostyki arytmii oraz nadzoru procesu telerehabilitacji kardiologicznej tysiącom pacjentów na świecie.

bETzCGXr
Zobacz także: Marek Belka o Morawieckim. Nie owijał w bawełnę

20 mln dolarów pożyczki za akcje

Zarząd Medicalgorithmics w oficjalnym komunikacie przyznał, że 25 października otrzymał od Rafała Brzoski wstępną, niewiążącą ofertę objęcia akcji spółki. Docelowo biznesmen chce mieć 50 proc. udziałów. Nie zamierza jednak po prostu odkupić akcji.

bETzCGXx

Zaproponował, że udzieli spółce Medicalgorithmics pożyczki na kwotę do 20 mln dolarów, która będzie zamieniona na odpowiedni pakiet akcji.

Obie strony mają teraz czas, by przeanalizować potencjalną transakcję i jej skutki. Zarząd Medicalgorithmics zakłada, że tzw. badanie due diligence zajmie teraz około 4-6 tygodni.

Giełda czeka na Brzoskę z otwartymi ramionami

Nie jest tajemnicą, że władze Medicalgorithmics już od dłuższego czasu analizowały różne opcje strategiczne rozwoju, w tym pozyskanie nowego inwestora. Propozycja Rafała Brzoski jest więc bardzo ciekawą okazją. Potwierdza to zachowanie inwestorów giełdowych.

bETzCGXy

W reakcji na najnowsze informacje bardzo mocno w górę poszły notowania akcji Medicalgorithmics. Jeszcze w poniedziałek chodziły po 18,40 zł, a we wtorek w południe były już wyceniane na 22 zł. To oznacza skok o 20 proc.

Warto dodać, że pierwsza reakcja była jeszcze bardziej euforyczna. Na otwarciu dzisiejszej sesji giełdowej notowania zyskiwały w najlepszym momencie 44 proc.

Przy obecnej wycenie akcji cała spółka jest warta blisko 100 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETzCGXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(138)
rens
miesiąc temu
Spółka warta 20 mnl euro? To jest tzw. mikrobusines. Ale pewnie mają potencjał.
toyy
miesiąc temu
z 18 do 24 no szok
coś takiego?
miesiąc temu
20 mln. dolarów? Chyba giełda w Etiopii.
bETzCGXT
sdr
miesiąc temu
Ja już nie zasnę ...od tej euforii!
ppppppp
miesiąc temu
znowu cwaniactwo za czyjeś pieniądze, niech sam wyłoży kasę, a co potem plajta jak zwykle
...
Następna strona