Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Kryptowaluty. Jedno zdanie Elona Muska znów pogrążyło bitcona

54
Podziel się

Elon Musk, założyciel Tesli i jeden z najbogatszych ludzi świata, wdał się w dyskusję w social mediach na temat bitcoina. I kolejny raz dolał oliwy do ognia - jedno zdanie sprawiło, że notowania najpopularniejszej kryptowaluty poszły mocno w dół.

Kryptowaluty. Jedno zdanie Elona Muska znów pogrążyło bitcona
Słowa Elona Muska, założyciela Tesli, mocno odbijają się na notowaniach bitcoina. (Wikimedia Commons)
bEibTVit

Twórca m.in. samochodów elektrycznych marki Tesla kilka miesięcy temu poinformował w swoich social mediach, że Tesla zainwestowała 1,5 mld dolarów w bitcoiny, a później ogłosił, że za tę kryptowalutę będzie można kupować samochody. To wywindowało kurs bitcoina do rekordowych poziomów.

Jednak w ubiegłym tygodniu Musk poinformował na Twitterze, że Tesla rezygnuje z przyjmowała płatności w bitcoinach. To wywołało błyskawiczny zjazd na giełdzie – tego dnia w najgorszym momencie notowania bitcoina spadały o blisko 7 tys. Tesla wydała też oświadczenie, w którym wyraziła zaniepokojenie negatywnymi skutkami bitcoina dla środowiska.

bEibTViv

Elon Musk znów dolał oliwy do ognia. Tym razem wdał się w dyskusję w social mediach, a jedno zdanie na temat najsłynniejszej kryptowaluty sprawiło, że jej notowania ponownie poszły w dół i rano czasu polskiego znalazły się najniżej od trzech miesięcy, na poziomie nieco ponad 43 tys. dolarów.

Zobacz także: Opłata reprograficzna albo śmierć? Artyści na wojnie. "Napędzamy sprzedaż urządzeń"

Na profilu CryptoWhale pojawił się wpis dotyczący planów Tesli: "Bitcoinowcy będą się biczować w następnym kwartale, kiedy odkryją, że Tesla sprzedała resztę posiadanych bitcoinów”.

bEibTViB

"W rzeczy samej” – odpowiedział Musk, a notowania bitcoina zaczęły spadać. Chociaż po południu już odrobiły część poniedziałkowych strat i dotarły powyżej 44,5 tys. dolarów, wciąż znajdują się znacznie poniżej rekordu z kwietnia, który wyniósł ponad 63 tys. dolarów.

Trzeba jednak podkreślić, że kurs bitcoina charakteryzuje się dużymi wahaniami, a najpopularniejsza kryptowaluta wciąż jest na dużym plusie – np. we wrześniu ubiegłego roku bitcoin kosztował "zaledwie" 10 tys. dolarów.

wykres dla: BCCPLN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEibTViW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
introspekt
miesiąc temu
krypto waluty to wzorcowa piramida finansowa. wartość całego krypto - niby to wpłaty nowych członków i nie ma opcji, żeby te niby pieniądze brały wartość z czegoś innego. zabawa się skończy a skończy się napewno gdy dojdzie do nie wypłacalności - wtedy będzie koniec przedstawienia
Eljon
miesiąc temu
A to spekulant hah
O kurcze..
miesiąc temu
A u morawieckiego jak jest? Można kupić elektryka za krypto . ?
bEibTViX
Proszę się us...
miesiąc temu
Centralny Bank Świata zamierza szybko i skutecznie interweniować na tym młodym i pożytecznym rynku ;) . Waluta- raz mówi że przyjmuje raz śmieje się ci w ryj. Nie przyjmuje..i co mi pan zarobisz?
kklkl
miesiąc temu
Nie trzeba wcale korzystać z BTC, są inne kryptowaluty, tzw. stable, które utrzymują kurs 1:1 do $. Na giełdzie krypto można bez problemu uzyskać 5-7% korzystając tylko z kryptowaluty stable. Warto się pobawić. Polecam giełdę np. binance.com Są tam wprawdzie prowizje od transakcji, ale na poziomie 0,1% można to jeszcze dodatkowo obniżyć. Np. korzystając z ich kryptowaluty, tzw. BTB, a także podając podczas rejestracji ref. id jakiegoś usera, który ustawił obniżkę prowizji. Ja np. taką ustawiłem, a moje id, to: L2NGH2UK
...
Następna strona