Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM mBanku obniża rekomendację dla PGNiG

0
Podziel się

Cena docelowa jednej akcji spółki została obniżona do 4,6 z 5,07 złotego.

DM mBanku obniża rekomendację dla PGNiG
(PGNiG)
bEgAGaKt

DM mBanku, w raporcie z 28 listopada, obniżył rekomendację PGNiG do _ redukuj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową jednej akcji spółki zmniejszył do 4,6 zł z 5,07 złotego.

Raport wydano przy kursie 5,07 zł. W czwartek ok. godz. 16.10 jedna akcja spółki kosztuje 4,87 złotego.

_ - Na tle porównywalnych europejskich spółek z dominującym udziałem segmentu wydobywczego w EBITDA, kurs akcji PGNiG w ujęciu YTD prezentuje się zaskakująco dobrze i zdaje się być odporny na tąpnięcie cen ropy z ostatnich miesięcy. W naszej opinii nie ma uzasadnienia dla takiej dywergencji, a kształtujące się na rynku przekonanie, że spółka posiada naturalny hedging w postaci segmentu obrotu jest nieporozumieniem _ - napisali analitycy DM mBanku w raporcie.

bEgAGaKv

Ich zdaniem, wrażliwość wyników PGNiG na notowania węglowodorów powinna się ujawnić już w IV kwartale._ - Może to być argumentem za dalszą korektą akceptowalnych wskaźników wyceny, które uwzględniają rosnące ryzyko biznesowe i systematycznie konwergują do profilu spółki wydobywczej _ - napisali.

_ - Istotnym katalizatorem dla kursu może być oczekiwana jeszcze w tym roku aktualizacja strategii, ale naszym zdaniem w kluczowej kwestii dywidendy nie przyniesie ona przełomu mimo mocnego bilansu _ - dodano.

bEgAGaKW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)