Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500 plus, 13. emerytura. Ekonomiści widzą potrzeby gdzie indziej

Rezygnację na okres trzech lat z reguły przeznaczania na wydatki wojskowe 2 proc. PKB, zawieszenie 13. emerytury oraz ograniczenie wypłaty 500 plus do poziomu sprzed jej rozszerzenia, a więc na pierwsze dziecko - proponuje prof. Jerzy Hausner oraz ekonomiści, którzy podpisali się pod "Alertem gospodarczym". - Nie chodzi o wycofanie tych rozwiązań lub reguł, ale ich zawieszenie - podkreśla Hausner. - Te pieniądze są potrzebne teraz na stwarzanie warunków, by przedsiębiorstwa mogły prowadzić działalność gospodarczą w sytuacji, gdy 70 proc. potencjału jest zamknięte, oraz na osłonę tych, którzy stracili pracę lub źródło dochodu. To są trudne wybory - mówi Hausner.

01-04-2020
0
0
470
Podziel się
Komentarze (470)
zobacz więcej komentarzy (470)
KOMENTARZE
(470)
kola
3 lata temu
tak...zabrac 500+ dac takim co maja czworo dzieci i więcej ,,,
Tom
3 lata temu
Teraz to bogacze i ekonomiści boją się o swoje portfele i firmy,bo chcą żeby rząd dał im wielkie pieniądze a my będziemy zdychać ,ale przyjdzie pora ze tam wpadniemy i zabierzemy wszystko to nawet pieniądze im się nie przydadzą jak nie będzie co do garka wsadzić
bezu
3 lata temu
jeśli zabrać 500 to każde, a nie znów wybiórczo...
john
3 lata temu
Szlag człowieka może trafić na takie pomysły,oni po 100,200 tys na miesiąc,ale ratować państwo ma biedak,nigdy nie byłem za pisem,ale jak czytam takie wypociny wybitnych ekonomistów,to coraz bardziej skłaniam się w stronę PiS.
Najpierw
3 lata temu
zlikwidować urzędy prezydenta i senatu, o połowę zmniejszyć sejm. Do minimum zmniejszyć administrację. Zaprzestać kupowania sprzętu do zabijania ludzi m.in. samolotów F 35 do niczego nie przydatnych. Zaprzestać finansowania partii politycznych z budżetu państwa. To w zupełności wystarczy aby wyjść z kryzysu !!!
...
Następna strona