Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
21.02.2020 11:35

Allegro nie chce pośredników. Pracuje nad swoją platformą

Allegro stawia na samowystarczalność. Nie chce pośredników, więc pracuje nad własną usługą finansową. Gigant e-handlu w Polsce chciałby bezpośrednio łączyć allegrowiczów z bankami, na przykład przy zakupach ratalnych, ale ma też chrapkę na udzielanie pożyczek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Już nie tylko e-handel. Allegro chce wejść w pożyczki.

Allegro chce wyeliminować pośredników i pracuje nad rozwojem własnych usług finansowych - twierdzą źródła "Pulsu Biznesu". Spółka nie zaprzecza, buduje armię technologiczną, a eksperci widzą w tym ogromny potencjał.

Grupa Allegro to właściciel największej platformy e-handlowej w Polsce. Dwa tygodnie temu spółka przejęła fintech FinAi, który jest internetowym pośrednikiem kredytowym i koncentruje się na współpracy z bankami.

- Allegro Finanse to robocza nazwa projektu, który może pójść w dwóch kierunkach. Bardziej prawdopodobnym pomysłem jest wykorzystanie spółki FinAi jako pomostu łączącego allegrowiczów z bankami. Tym sposobem spółka nie weźmie na siebie ryzyka kredytowego, co musiałaby zrobić oferując własne pożyczki. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - twierdzi informator "PB".

Obejrzyj: Allegro pod lupą UOKiK. Prezes Urzędu komentuje

Zdaniem Łukasza Wierdaka, partnera inwestycyjnego MCI, rozwój nowych usług wymaga budowy nowych kompetencji lub kupienia ich z rynku. Chodzi mu o udzielanie kredytów i pożyczek istniejącej bazie klientów czy płatności odroczonych, co może wspierać i zwiększać sprzedaż na platformie.

Podobne spostrzeżenia ma Katarzyna Jóźwik, dyrektor generalna firmy pożyczkowej Smartney. Jej zdaniem, rozwijanie działalności pożyczkowej, jako nowej nogi biznesowej, przez graczy wywodzących się z innych branż jest bardzo nęcące w okolicznościach posiadania wolnych środków, dużej bazy klientów i stosownych informacji na ich temat.

Allegro chciałoby wygasić współpracę z PayU, które jest pośrednikiem w kredytach ratalnych pomiędzy platformą a konsumentem. - Operator płatności pobiera od Allegro nawet dwuprocentową prowizję od wartości kredytu udzielonego allegrowiczowi przez jeden z dwóch banków: mBank lub Alior - mówi osoba zbliżona do Allegro.

Jak czytamy w "PB", Allegro chce być jak chiński Alibaba i stworzyć własny ekosystem, oparty na płatnościach i produktach finansowych. Spółka - poza PayU - bezpośrednio współpracuje też z BNP Paribas i PayPo (firmą pożyczkową, która udziela finansowania w ramach płatności odroczonych).

To nowy trend światowego rynku. Np. Amazon wszedł w kredyty ratalne, Apple wprowadził na rynek kartę kredytową, Google chce zaoferować rachunki bankowe, a Facebook pracuje nad autorską walutą libra i systemem płatności P2P.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: internet, allegro, spółki, e-sklepy, e-zakupy, e-płatności, handel, zakupy, inwestycje, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2020

KMNawet 2%prowizji? NAWET??? W zamian za przyjęcie na siebie ryzyka kredytowego? A Allegro, które udostępnia jedynie miejsce na serwerze, na wystawiona … Czytaj całość

21-02-2020

,mobbyPrzy takich prowizjach wcale się nie dziwię ,że chcą zostać bankiem.Zastanawiam się dlaczego UOKiK nie reaguje na działania tego monopolisty. Takie … Czytaj całość

21-02-2020

fedKiedyś Allegro było świetnym miejscem do handlu kolekcjonerskiego. Niestety z jakiegoś powodu pozbyli się tych klientów. Rozumiem, że biznesowo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)