Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Areszt dla Leszka Czarneckiego. Zaczęło się posiedzenie sądu

57
Podziel się:

Po godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie aresztowe ws. Leszka Czarneckiego. Prokuratura postawiła biznesmenowi zarzuty związane z aferą GetBack i chce jego aresztowania na trzy miesiące.

Areszt dla Leszka Czarneckiego. Zaczęło się posiedzenie sądu
Rozpoczęło się posiedzenie sądu w sprawie aresztu dla Leszka Czarneckiego. (East News, Piotr Molecki)

Leszek Czarnecki nie pojawił się na posiedzeniu aresztowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Na posiedzenie nie przyszedł też mec. Roman Giertych, przez którego nieobecność już dwukrotnie odwoływano posiedzenia sądu.

Biznesmena reprezentują w sądzie mec. Jacek Dubois oraz mec. Jakub Wende, który został pełnomocnikiem Czarneckiego na początku grudnia. Adwokaci poinformowali również, że Giertych nie pojawił się w sądzie ze względów zdrowotnych.

Zobacz także: Afera GetBack, pozew wobec Idea Banku. "Nie miał prawa tego oferować"

Przed wejściem na salę adwokaci powiedzieli PAP, że nie ma merytorycznych przesłanek do odroczenia posiedzenia w dniu 21 grudnia, bo wszystkie strony zostały prawidłowo powiadomione.

Mec. Dubois przekazał, że jego klient odebrał zawiadomienie przebywając za granicą, gdzie mieszka. To przeczy twierdzeniom prokuratury, która we wniosku o areszt zarzuciła biznesmenowi, że się ukrywa.

Prokuratura przedstawiła Czarneckiemu zarzuty w związku z tzw. aferą GetBack. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 24 kwietnia 2018 r. po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Straty szacuje się nawet na 2,6 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
Kat
3 lata temu
Okradł Kaszubów na słynne kredyty na zakup „apartamentos Vel Velaves we Władysławowie„ , 2,3 mld zł ich wyskrobali.... bo chytre byli.....
jaa
3 lata temu
Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu – realnych sposobach na skuteczne budowanie majątku w Polsce, a nie szybkie i łatwe, na które łapią się naiwni. Dzięki niej ludzie też ustrzegą się niejednej pułapki typu AmberGold, SKOKI, Getback czy kredyt frankowy.
Janek
3 lata temu
po co jakieś posiedzenie sądu - aresztować go od razy wiadomo, że jest winien; tak mówi nasz kochany Ziobro.
arab
3 lata temu
Areszt dla miliardera?
Gerda
3 lata temu
Fajne komentarze poniżej, i to jest sedno sprawy czyli tak zwane owoce reformy sądowej czyli jak uczynić się niekaralnym a przy tym sterować prokuraturą ręcznie i dorzynać wszystkich którzy wiedzą za dużo przeciw partyjnym notablom.
...
Następna strona