Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Balcerowicz chwali Konfederację. 500 plus do likwidacji? "Ludzie muszą wiedzieć, że jest coś za coś"

- Konfederacja stawia na poszerzenie wolności gospodarczej i na uczciwe rozliczenie się, tak byśmy nie mieli głupich obietnic. I to akurat popieram - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady FOR, były wicepremier i minister finansów. - Wyrywkowa ocena programu 500 plus, bez rachunku ekonomicznego, nie ma sensu. Zawsze ludzi trzeba stawiać przed wyborem. Jak chcecie mieć 500 plus, to musicie zrezygnować z części wydatków przeznaczonych na edukację. Bo to jest zawsze coś za coś. Politycy to nie są mikołajowie. Dlatego trzeba robić wszystko, by gospodarka się rozwijała. A ona będzie się rozwijać tylko przy wolnościowych reformach, czyli redukcji interwencji państwa w gospodarkę. I szukałem tego w programach opozycji, pomysłu na tę nacjonalizację. I nie znalazłem, a to jest do załatwienia. Omijanie tego tematu nie jest dobrą strategią. Do tego można dopasować nośny język. Nie trzeba mówić o prywatyzacji, można mówić o...

rozwiń
wideo
gospodarka
478
Podziel się:
KOMENTARZE
(478)
Antek
8 miesięcy temu
Oj ta młodzież będzie żałować. Bo dotychczas w chlewni, którą jest sejm było jedno koryto i jedna świnka. A dzisiaj mamy również w sejmie jedno koryto ale trzy świnki.
Hermenegilda
rok temu
Jak dostaje pińcet plus to kupuje tanie wina
Kasjer
rok temu
Może UE zrezygnuje z pakietów klimatycznych,by prąd był tańszy!Niech UE zredukuje też 10 000 personel biurokratów o gigantycznych zarobkach, a co do 500+ to zaprzestać wypłacać rodzinom o wysokich dochodach,takich jak ma Balcerowicz!Balcerowicz oderwany jest od rzeczywistości,bo nie wie jak można utrzymać rodzinę za płacę minimalną!
:::
rok temu
Same tu są psy ogrodnika co same nie zjedzą a drugiemu nie dadzą.
ted
rok temu
wiele rodzin nie pracuje i zyje na koszt dzieci
...
Następna strona