Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit. May nie rozpatruje drugiego referendum

- Moje stanowisko wobec drugiego referendum nie uległo zmianie - powiedziała w środę w Izbie Gmin Theresa May. Tuż przed wyjazdem na szczyt UE do Brukseli szefowa rządu stwierdziła, że plebiscyt z 2016 roku jest dla niej wiążący.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Drugiego referendum nie będzie. Stanowisko Theresy May się nie zmienia (Fot: AFP PHOTO / PRU)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, debata w Izbie Gmin skupiała się oczywiście wokół wieczornego szczytu w Brukseli, podczas którego unijni przywódcy mają wspólnie z Theresą May ustalić nową datę brexitu.

Podczas obrad premier została zapytana przez Iana Blackforda, przewodniczącego klubu Szkockiej Partii Narodowej, czy podczas negocjacji z opozycją pojawiła się w ogóle kwestia ponownego referendum.

Przypomnijmy, że Theresa May niemal od początku kwietnia prowadzi rozmowy z opozycyjną Partią Pracy i jej liderem Jeremym Corbynem tak, by zmodyfikować nieco deklarację polityczną umowy rozwodowej z UE.

Obejrzyj: Brexit. Orłowski: "Decyzja zapadła. Wycofanie się z niej Brytyjczycy odczuliby jako upokorzenie"

Wszystko po to, by ta wreszcie przeszła przez brytyjski parlament, bo dotychczasowa jej wersja już trzykrotnie została przez posłów odrzucona.

Brexit wciąż bez porozumienia. Unijny szczyt coraz bliżej

Premier Theresa May nie pozostawiła jednak złudzeń przeciwnikom brexitu. - Moje stanowisko wobec drugiego referendum, stanowisko rządu, nie uległo zmianie - powiedziała szefowa rządu, cytowana przez PAP.

Brexit: 12 kwietnia ostatecznym terminem przyjęcia umowy. Wielka Brytania nie otrzyma więcej szans
Nowe daty brexitu. Są przecieki przed szczytem

May już wielokrotnie podkreślała, że wola Brytyjczyków wyrażona w głosowaniu z 2016 roku jest dla niej wiążąca i ewentualne drugie referendum byłoby niejako "zdradą" wobec milionów osób, które wówczas opowiedziały się za wyjściem z UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2019

K111Polska powinna być następna, dlatego ja głosuje na PiS.

10-04-2019

jakotakimądryjest taka stara dobra zasada: opuszczanie szalup, gdy okręt tonie. Brytyjczycy, jako najmądrzejsi opuścili pierwszą

10-04-2019

ReferendumJak May nie zmieni zdania, to trzeba May zmienić. Szan Pani Prem, zapomniała, że Brytyjczycy już raz głosowali. 40 lat temu, by dołączyć do UE. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (86)