Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|

Komisja Europejska wydłużyła czas na przekazanie Krajowego Planu Odbudowy

11
Podziel się:

- Bruksela zaproponowała, żeby popracować nad Planem jeszcze dwa tygodnie - poinformował w piątek Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Pierwotny termin upływał 30 kwietnia. Rząd przyjął w piątek KPO i przekaże go Komisji w trybie nieformalnym.

Komisja Europejska wydłużyła czas na przekazanie Krajowego Planu Odbudowy
Waldemar Buda poinformował o decyzji Komisji Europejskiej (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bEJVXoqd

- Komisja dostrzegła duże zmiany, jakie wprowadziliśmy do KPO w stosunku do dokumentu pierwotnego - podkreślił. Buda wskazał przy okazji, że na mocy ustaleń z KE strona rządowa powoła zespół roboczy, który dalej będzie pracował nad planem.

- Dajemy sobie szansę na dyskusję i dialog techniczny z Komisją. Dopracujemy ten dokument na poziomie rząd-KE, ale już dzisiaj prześlemy go w całości nieformalnie - dodał. Buda zastrzegł jednocześnie, że minister właściwy ds. rozwoju regionalnego będzie mógł wprowadzić zmiany w dokumencie, jeśli taka potrzeba pojawi się w wyniku dalszego dialogu z Komisją.

bEJVXoqf

Jak wskazał Buda, stronie rządowej zależy na tym, by pod dokumentem o Planie Odbudowy podpisało się możliwie wiele środowisk - w tym opozycja.

Minister pytany był również o to, czy strona rządowa wierzy, że Lewica poprze dokument, tak jak wcześniej to zapowiadała. W odpowiedzi wskazał, że dopiero głosowanie ostatecznie to zweryfikuje.

Przypomnijmy, że wcześniej Komisja Europejska dawała krajom członkowskim czas do końca kwietnia na przekazanie planów odbudowy. Będą one realizowane po ratyfikowaniu unijnego Funduszu Odbudowy. Ratyfikowanie oznacza zgodę na uruchomienie przez UE tego Funduszu. Muszą ją wydać wszystkie kraje członkowskie. Polski Sejm zajmie się projektem ustawy ratyfikacyjnej na specjalnym posiedzeniu 4 maja.

Zobacz także: Wcześniej czekali na kumulacje, teraz grają w Eurojackpota. "Delikatna kanibalizacja jest zauważalna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVXoqG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Papay
6 miesięcy temu
Te wielki halo 58 mld euro to niecałe 7 tys PLN na głowę każdego Polaka. I i co tu taki kwik? Na głowę to nie wiele ale jest co ukraść dzieląc w urzedach
Półki i Polac...
6 miesięcy temu
Co tu się dzieje? Dwa tygodnie później nie ma i jest już złożony 3 maja? Nik nie wie co w tym planie jest. A to co jest nie jest w ogóle transparentne. Jest nie zrozumiałe i pozwala wydawać środki pod zasłona haseł na dowolne działania. Jakiś bałagan i kpina.
Asdf
6 miesięcy temu
To jest taki mini pakiet marshala kasa zawsze się przyda a spłacać możemy z zysków w przyszłość
bEJVXoqH
Ewa
6 miesięcy temu
pieniadze z fundudzu odbudowy te bezwrotne maja pójsć do spółek skarbu państwa, żeby dalej doić kasę, a pożyczki ,ktore trzeba oddać maja dostać samorządy, tak załatwiła lewica z pisem
sceptyk
6 miesięcy temu
Nie wiem, czy ten fundusz to taki dobry pomysł. Cała Unia będzie się zadłużać. Ktoś to jednak będzie musiał spłacać