Notowania

infrastruktura
20.09.2019 14:48

Budowa dróg. 190 mln zł i 9 kolejnych inwestycji w realizacji

Ministerstwo infrastruktury skierowało do realizacji kolejnych 9 inwestycji drogowych za ponad 190 mln zł. Będą realizowane w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz zachodniopomorskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News / Ministerstwo Infrastruktury (materiały prasowe))
Minister infrastruktury zatwierdził kolejnych 9 inwestycji drogowych. Część będzie wybudowana jeszcze w 2019 r.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 8 programów inwestycji oraz 1 aneks do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 190 mln zł - informuje resort w komunikacie.

Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg, w tym budową obwodnic i wzmocnieniem ich nawierzchni. Inwestycje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa drogowego, m.in dzięki przebudowie skrzyżowań, budowie chodników, ciągów pieszo-rowerowych czy sygnalizacji świetlnych, a także budowie przepustów na drogach krajowych.

Inwestycje będą realizowane na terenie województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. W części z nich rozpoczęły się już roboty budowlane, a to oznacza, że będą przejezdne jeszcze w tym roku.

Obejrzyj: Adamczyk chwali się inwestycjami. "Przełamaliśmy impas"

Województwo pomorskie

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 21 w Ustce (aneks). Zadanie obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 z ul. Bohaterów Westerplatte i ul. Darłowską oraz dostosowanie istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 z ul. Marynarki Polskiej i ul. Grunwaldzką w Ustce. Okres realizacji robót budowlanych: 2019 r.

Rozbudowa skrzyżowania w ciągu DK 22 w miejscowości Gnojewo wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Gnojewo-Cisy. W ramach zadania zostanie wybudowany lewoskręt na skrzyżowaniu w km 350+242, zostanie rozbudowane skrzyżowanie w km 351+135, a także wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na drodze krajowej nr 22. Okres realizacji: 2019-2021 proces przygotowawczy; 2022 - roboty budowlane.

Rozbudowa DK 22 na odcinku Zblewo - Starogard Gdański. Zadanie obejmuje dostosowanie odcinka drogi krajowej nr 22 o długości 10,1 km do nośności 115 kN/oś. W ramach rozbudowy zostaną wykonane działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak: rozbudowa 8 skrzyżowań, budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości 10,1 km, budowa i przebudowa oświetlenia oraz budowa 7 par zatok autobusowych.

Zadanie to część programu wzmocnienia drogi krajowej nr 22 na całej długości przebiegającej przez województwo pomorskie. Realizacja tej inwestycji umożliwi przemieszczanie się pojazdów ciężarowych o nacisku 115 kN/oś z zachodniej części województwa do autostrady A1. Okres realizacji: 2019-2021 proces przygotowawczy, 2022-2023 - roboty budowlane.

Województwo warmińsko - mazurskie

Budowa przepustu w ciągu drogi krajowej nr 16, blisko miejscowości Franciszkowo. Zadanie na odcinku DK 16 przewiduje rozebranie istniejącego i wybudowanie nowego przepustu o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś. Okres realizacji robót: 2020 r.

Budowa przepustu w ciągu DK 16 w okolicach Mrągowa. W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 16 zostanie rozebrany istniejący i wybudowany nowy przepust o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś. Okres realizacji robót: 2020 r.

Budowa przepustu w ciągu DK 63 blisko miejscowości Miłki. W zakresie zadania na odcinku drogi krajowej nr 63 zostanie rozebrany istniejący i wybudowany nowy przepust o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś. Okres realizacji robót: 2020 r.

Województwo zachodniopomorskie

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK 20. W ramach zadania zostanie wybudowany nowy odcinek drogi krajowej nr 20 o długości 4,3 km, który stanie się obwodnicą Szczecinka. Ponadto wykonane zostaną m.in.: skrzyżowania, węzeł i system zarządzania ruchem. Okres realizacji robót: 2021-2025.

Budowa zatoki autobusowej w miejscowości Jeleń w ciągu DK 20. Zadanie na odcinku drogi krajowej nr 20 w miejscowości Jeleń obejmuje budowę zatoki autobusowej. Okres realizacji robót: 2019 r.

Przebudowa przepustu w ciągu DK 20 w miejscowości Winniki. W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 20 zostaną rozebrane stare, zniszczone głowice przepustu i wykonany nowy przepust. Ponadto wybudowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery, oznakowanie). Okres realizacji robót: 2020 r.

(gov.pl/web/infrastruktura)
(Fot: Ministerstwo Infrastruktury)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, budowa dróg, ministerstwo infrastrukruktury, andrzej adamczyk, inwestycje drogowe, rząd, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

mmmSame kropki, żadnej linii. Na pewno mówią o drogach?

20-09-2019

JohnyNiech skończą budowę A1, może S3I inne a potem niech jakaś wybuduje od podstaw bo tylko gagldaja a nic się nie dzieje. Miało być pięknie, tanio a … Czytaj całość

20-09-2019

verolgdzie te drogi? to tylko wyborcze gadanie, a realnie prawie żadne zmiany

Rozwiń komentarze (62)