Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Budowa dróg. Kolejny przetarg na S1 i plan budowy

0
Podziel się:

GDDKiA ogłasza kolejny przetarg na S1 od Mysłowic do Bielska-Białej. Etap budowy planowany jest na lata 2021-2023. Docelowo S1 będzie miała 135 km.

GDDKiA ogłasza kolejny przetarg na budowę trasy S1 od Mysłowic do Bielska-Białej
GDDKiA ogłasza kolejny przetarg na budowę trasy S1 od Mysłowic do Bielska-Białej (GDDKiA, GDDKiA)

"Do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej przekazaliśmy dziś ogłoszenie o zamówieniu na realizację drogi ekspresowej S1 na odcinku Dankowice - Suchy Potok. Po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, ogłoszenie o przetargu pojawi się również na elektronicznej platformie zakupowej GDDKiA. Etap budowy inwestycji planowany jest na lata 2021-2023" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie realizować zadanie w formule "Projektuj i buduj", czyli zaprojektuje i wykona nowy odcinek drogi oraz uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia na użytkowanie trasy. "Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w połowie 2020 roku" - dodaje GDDKiA. W ramach kontraktu wykonawca będzie miał obowiązek zaprojektować i wykonać m.in. drogę ekspresową S1 o długości nieco ponad 12 km, węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok, Miejsca Obsługi Podróżnych: Dankowice Wschód III i Dankowice Zachód II, obiekty inżynierskie w ciągu drogi S1 i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą S1, urządzenia ochrony środowiska.

To trzeci z czterech odcinków S1 pomiędzy Mysłowicami i Bielsko-Białą. Dla odcinka I: węzeł Kosztowy II (z węzłem) - węzeł Oświęcim (bez węzła) oraz II: węzeł Oświęcim (z węzłem) - Dankowice postępowania przetargowe zostały ogłoszone już 10 października. Postępowanie przetargowe na IV odcinek, stanowiący obwodnicę Oświęcimia w ciągu DK44, o długość ok. 9 km, Dyrekcja planuje ogłosić w grudniu. Tym samym całość zadania realizacyjnego od Mysłowic do Bielska-Białej zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku.

Budowa S1 od Bieska-Białej do Mysłowic to kolejny - po tzw. obejściu Węgierskiej Górki - odcinek, dzięki któremu trasa S1 będzie bezpieczną i wygodną drogą oraz ekspresowym połączeniem od granicy państwa w Zwardoniu aż do lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1. To najdłuższy z planowanych do budowy odcinków S1, pozwoli ominąć istniejący odcinek DK1 od Tychów do Bielska-Białej. Docelowo droga S1 będzie mieć długość 135 km.

Zobacz także: Obejrzyj: Zero kilometrów autostrad. "To logiczny plan"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)