Trwa ładowanie...
bEhkbMQB

Notowania

Przejdź na

Cmentarze zamknięte, handlarze płaczą nad stratami. Rzecznik MSP komentuje

W piątek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że cmentarze od 31 października do 2 listopada będą zamknięte. Nie było więc rodzinnego odwiedzania grobów bliskich, nie było też handlu przed nekropoliami, na który nastawiało się wielu handlarzy. - Do rzecznika zaczęły napływać dramatyczne informacje o sytuacji tych przedsiębiorców, zwłaszcza że premier, mówiąc o tym, że cmentarze zostaną zamknięte, nie powiedział od razu, że będzie możliwa pomoc. Dobrze, że to nastąpiło później. Choć nie pokryje ona wszystkich strat, to sytuacja jest choć trochę uspokojona - komentował Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców w programie "Money. To się liczy". Rzecznik zaznaczył, że nie jest zwolennikiem zamykania gospodarki, chce, by firmy działały jak najdłużej. - Widać było, że rząd nie chce zamykać cmentarzy, apelował, by rozłożyć odwiedzanie grobów na kilka dni. Okazało się, że sytuacja epidemiologiczna jest tak trudna, że podjęto taką decyzję....

rozwiń
13 reakcji
2
5
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bEhkbMQN
KOMENTARZE
(6)
Barb
8 miesięcy temu
Rząd zamknął cmentarze, żeby ludzie tłumnie ruszyli w piątek i tak zrobili. Do późnej nocy były tłumy ludzi. Teraz winą za wzrost zakażeń obarczy się protesty, a ciemny lud to kupi. Następnie zrobi się lockdown, koniecznie przed 11 listopada ( baranom z Konfederacji pozostaje pleść brednie na YT). Otwarcie gospodarki na św. Mikołaja, znajcie dobrą wolę rządu :) Suweren ma być szczęśliwy, ze mu pozwolą nabyć prezenty dla bliskich oraz świętować BN. Oczywiście manipulacja wynikami bedzie taka, że pospadamy z krzeseł oglądając TV PiS.
1111
8 miesięcy temu
Niech pokażą faktury na zakupy tych zniczy i kwiatów,i sprawdzić podatki za poprzedni rok jaki zapłacili do Państwa tak jak wszystkich ,kontrola za kontrolą ,wymysły itp.
Kobuz
8 miesięcy temu
Jakie straty ??????Co za bzdury znowu wypisujcie ?????????????? Kupiłem tyle kwiatów i zniczy ile co roku . Pójdę na cmentarze w tygodniu kiedy będą otwarte. Nie muszę być tam 1 listopada. Więc o co chodzi????????
bEhkbMRf
Kaska
8 miesięcy temu
Gdyby nie było takiego przyrostu chorych i strajków które generowały jeszcze więcej covidowców cmentarzy by nie zamknęli, więc co piszecie że gdyby decyzję wcześniej podjęli. Kiedy wcześniej ????
Adam
8 miesięcy temu
Ale jakie straty doniczkowe kwiaty będą jeszcze świeże że 3 tygodnie więc nie nawracajcie się wszyscy kto nie był 1 to pojedzie w tym tygodniu i też kupi