Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Decyzje NBP w kampanii wyborczej. "Tego Adam Glapiński nigdy nie zrobi"

– Spadek PKB i konsumpcji to sygnał, że jesteśmy w przedsionku recesji. Trzyma się jeszcze rynek pracy, pytanie, jak długo - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. – Do tego spadają wynagrodzenia i zyski firm. Pierwszy kwartał 2022 r. był górnym punktem zwrotnym. Adam Glapiński, prezes NBP, tego nie przyzna, bo idą wybory, a bank centralny jest skrajnie upolityczniony. Większość członków RPP to są byli politycy. Bardzo mnie ciekawi, co kiedyś przeczytamy w protokołach po posiedzeniach RPP. Czy członkowie Rady, którzy są po stronie PiS, w ogóle zabierają głos, czy tylko ślepo głosują według instrukcji? Prezes NBP jest właściwie ministrem Glapińskim. Jego przekazy mają charakter wiecowy, propagandowy. NBP nie zrobi niczego, co mogłoby zaszkodzić rządowi. Nie ma mowy o komunikatach o zaciskaniu pasa i szykowaniu się na gorsze czasy. Jest tylko propaganda – kwituje ekspert.

KOMENTARZE
(137)
vdc
rok temu
Inflacja 18%. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
laik
rok temu
Tylko opozycja ma specjalistów znających się ale na opozycji.
wielki fan
rok temu
Pań Glapinski jest wspaniałym stand-uperem. Z niecierpliwością czekam na kolejne wystąpienia. Po cichu liczę, że po zakończeniu kadencji, razem z Andżejem założą kabaret. Sukces murowany!
Luki
rok temu
Za 10 lat te odsetki będzie trzeba spłacić
Luki
rok temu
NBP drukuje pieniądze z powietrza , po czym nalicza odsetki ?
...
Następna strona