Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Doradczyni Adama Glapińskiego: nie chcę, żeby było jak w "Misiu", ale laurkę chętnie bym wystawiła

272
Podziel się:

- Adam Glapiński ma ogromną wiedzę, z rozwagą prowadzi politykę pieniężna w tak trudnym okresie i dba o utrzymanie wartości złotego zgodnie z konstytucją. Prywatnie jest niezwykle sympatycznym profesorem - powiedziała w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 doradczyni prezesa NBP prof. Elżbieta Chojna-Duch.

Doradczyni Adama Glapińskiego: nie chcę, żeby było jak w "Misiu", ale laurkę chętnie bym wystawiła
"Adam Glapiński ma ogromną wiedzę, z rozwagą prowadzi politykę pieniężna" - uważa doradczyni prezesa NBP prof. Elżbieta Chojna-Duch (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

- Ma takie profesorskie maniery, ale bardzo godne. Laurki nie będę wystawiać, żeby nie było jak w "Misiu", że "łubu dubu, niech żyje prezes klubu", ale chętnie bym wystawiła - dodała Chojna-Duch.

Doradczyni prezesa NBP: tego nikt nie przewidział

Doradczyni Adama Glapińskiego odnosząc się do wysokiej inflacji, przekonywała, że w obecnej sytuacji "nikt nie mógł przewidzieć - ani wojny, ani tego, co dzieje się w gospodarce globalnej". - Żaden z prezesów banków centralnych. Stopniowo dopływało to do wiadomości wszystkich - tłumaczyła.

Na uwagę Agaty Adamek, prowadzącej rozmowę, o tym że Glapiński już po wybuchu wojny przekonywał o dobrej sytuacji polskiej gospodarki, odparła: - Dlatego, że ceny surowców wybuchły na taką skalę dopiero w połowie roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"

Doradczyni prezesa NBP zabrała głos także ws. konfliktu w Radzie Polityki Pieniężnej, której kilku członków. Joanna Tyrowicz, Przemysław Litwiniuk i Ludwik Kotecki, otwarcie krytykują sposób działania Rady, podejmowane przez nią decyzję i atmosferę w niej panującą.

"Na kłamstwach nie uda się budować niczego konstruktywnego" – napisał w komunikacie Narodowy Bank Polski. "Debata zeszła na to, czy drzwi się da otworzyć, czy działa telefon, czy da się dobrze zjeść i dostać zwrot za benzynę". Czy te słowa były potrzebne - spytała Elżbietę Chojną-Duch dziennikarka TVN24.

- Nie, to nie jest warte roztrząsania - stwierdziła.

Spór w RPP nabiera na sile. Mocne oskarżenia

Konflikt w RPP rozpoczął się na początku października kiedy prof. Joanna Tyrowicz, powołana niedawno członkini RPP, pierwszy raz w historii sama napisała komunikat po posiedzeniu Rady, przy okazji ostro krytykując oryginalną wersję. Prof. Przemysław Litwiniuk z kolei oskarżył bank o utrudniony dostęp do analiz.

- Nie można być w RPP, pobierać 37,3 tys. zł miesięcznie za uczestnictwo w jednym spotkaniu w ciągu miesiąca i krytykować działania całego ciała - mówił prof. Adam Glapiński a konferencji prasowej po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

W programie "Money.pl" Joanna Tyrowicz powiedziała, że jest przekonana, iż "pan prezes Glapiński może poprawić swoją komunikację". - Może zacząć się wypowiadać merytorycznie, przygotowywać się do konferencji i wiedzieć np., ile będzie wynosiła inflacja zgodnie z projekcją, którą przedstawiają analitycy NBP. Myślę, że kierownictwo NBP może podjąć starania, aby odzyskać wiarygodność - przekonywała członkini RPP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(272)
PiArek
2 lata temu
Skąd autorzy takich kretyńskich wypowiedzi mają tytuły profesorskie... dramat...
DJ_Rydzyk
2 lata temu
W końcu jaszczomp, to i maniery też powinien mieć...
adolf
2 lata temu
Państwem, które zaciągnęło najwięcej długu jest Francja. Do spłaty ma 2,92 bln euro i od początku pandemii zadłużyła się na dodatkowe 542 mld euro (+23 proc.) – wynika z danych Eurostatu. Drugie w tym zestawieniu są Włochy z 2,77 bln euro (+358 mld euro od 2019 r., czyli +15 proc.), a trzecie Niemcy z 2,5 bln euro (+468 mld euro od pandemii, czyli +23 proc.). W przypadku Niemiec wkrótce ten dług skokowo wzrośnie o 200 mld euro tylko z powodu akcji pomocowej rządu, mającej złagodzić przedsiębiorstwom i konsumentom podwyżki cen energii. Polska w zestawieniu jest na dziewiątym miejscu, za Grecją i Austrią a przed Portugalią. Brawo Pis!!!! Mgr Historii dyletant ekonomii Tusk zgotowałby nam inflacje bezrobocie i pierwsze miejsce najbardziej zadłużonych no bo przeciez piniedzy nie ma i nie bedzie albo sa zakopane może w Zakopanym...
Monia
2 lata temu
Panowie cieszcie się że nie jesteście jak Glapiński.Lepiej nie mieć kasy i nie wyglądać i mówić jak on. Od.razu odechciewa się seksu
szaszłyk będz...
2 lata temu
Glapiński z Kaczyńskim na pal jeden
...
Następna strona