Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dyskonty obawiają się podzielonej płatności. Boją się utraty klientów

96
Podziel się

Od listopada mechanizm split payment ma uszczelniać system podatkowy. Jego wprowadzenie może dotknąć markety i dyskonty.

Wprowadzenie split payment może dotknąć markety i dyskonty.
Wprowadzenie split payment może dotknąć markety i dyskonty. (East News)
bEhvVNkR

Wprowadzenie zasady podzielnej płatności w transakcjach powyżej 15 tys. zł dla produktów i usług z listy liczącej około 150 pozycji ma zacząć funkcjonować już od listopada – przypomina "Puls Biznesu".

Chodzi głównie o obrót towarami, na których zarabiała mafia VAT-owska czyli np. pręty stalowe, metale, wyroby elektroniczne itp. Mogłoby się więc wydawać, że niewiele może mieć to wspólnego z dyskontami jak Lidl czy Biedronka.

bEhvVNkT

Otóż ma. Jak wskazuje POHID, przedsiębiorcy w ostatnim półroczu kilkanaście tysięcy razy dokonali zakupów powyżej 15 tys. zł.

Jak wyjaśnia "PB", w dyskontach bowiem można znaleźć wiele produktów, które obejmuje lista, np. aparaty cyfrowe, komputery, elektronika czy olej rzepakowy.

Zobacz także: Najwyższe emerytury w Polsce. Dziś to około 20 tys. zł, za kilkadziesiąt lat kilka razy więcej

Kłopot w tym, że sklepy te nie mają możliwości obsługi przy kasie klienta, któremu trzeba wystawić fakturę z mechanizmem podzielonej płatności, sprawnie odebrać przelew od przedsiębiorcy lub zatrzymać towar do czasu jego dokonania – wylicza cytowany przez dziennik POHID.

bEhvVNkZ

To spowoduje, że przedsiębiorcy mogą przestać zaopatrywać się w dyskontach. "Z perspektywy naszej działalności skala problemu jest spora" – konkluduje POHID.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhvVNlu
KOMENTARZE
(96)
Ola
rok temu
Niektóre programy pomagają uwidocznić czy płatność została podzielona. W moim programie do zarządzania dodali takie automatyczne info na fakturach https://firmao.pl/register
zeflik
2 lata temu
Większości tutaj komentujących vat kojarzy się podpaska higieniczną i na takim poziomie jest ich wiedza na ten temat.
nie oszust bi...
2 lata temu
kombinatorzy w strach czas podatki placic uczciwie
bEhvVNlv
ms70
2 lata temu
Po prostu należy podzielić zakupy na kilka części każda do 15000.I to załatwia problem , może być tak że trzeba będzie zapłacić bezgotówkowo ale normalnie bez splitu.
trochę rozumu
2 lata temu
specjaliści się odezwali
...
Następna strona