Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Dzika reprywatyzacja. Ponad 2 mln zł łapówek

14
Podziel się:

Ruszył trzeci duży proces ws. afery reprywatyzacyjnej. 13 osób na ławie oskarżonych wśród nich urzędnicy ratusza i prawnicy.

Dzika reprywatyzacja. Ponad 2 mln zł łapówek
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne (Urząd m.st. Warszawa, Urząd m.st. Warszawa)

Prokuratura zarzuca oskarżonych popełnienie kilkudziesięciu przestępstw, w tym przejmowanie nieruchomości za łapówki.

Na ławie oskarżonych zasiedli głównie prawnicy i urzędnicy warszawskiego Biura Gospodarowania Nieruchomościami, w którym zapadały decyzje reprywatyzacyjne.

Zarzuty prokuratury dotyczą kilkunastu atrakcyjnie położnych nieruchomości stołecznych, w tym kamienicy przy Mokotowskiej 63, uważanej za jądro afery reprywatyzacyjnej.

Zobacz także: Reprywatyzacja w Warszawie tematem kampanii? Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada

Oskarżonym zarzucono w nim popełnienie łącznie 37 przestępstw. "Ustalone w toku śledztwa okoliczności wskazują na szereg uchybień postępowań administracyjnych poprzedzających wydanie decyzji reprywatyzacyjnych" - wskazywała prokuratura.

Według śledczych stołeczne nieruchomości - mimo braku podstaw do zwrotu – były przejmowane za łapówki, które miały wręczać m.in. główne postacie stołecznej afery reprywatyzacyjnej.

Prokuratorzy oszacowali, że szkoda wyrządzona spadkobiercom oraz Skarbowi Państwa wyniosła 91 mln 603 tys. 760 zł. Z kolei kwota wręczonych łapówek osiągnęła 2 mln 100 tys. zł.

Jest to trzeci z tzw. dużych procesów w sprawach reprywatyzacji w stolicy. Przed warszawskim sądem toczą się już dwa inne takie postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
w punkt
3 lata temu
Za PiS u kamienice szły jak woda w latach 2005 -2007 i tak jest do dzisiaj bo nie zmienili przepisów o reprywatyzacji chociaż kłamali że to zrobią. Jedynie Waltz ustanowiła małą konstytucje reprywatyzacyjną dzięki czemu proceder się dużo zmniejszył ale jest nadal i jest wszystko legalnie bo takie są przepisy od 30 lat.
na temat
3 lata temu
Don Orleone robi wały razem z całym sPiSem na miliardy. Kamienice już były wałkowane 10 lat i nic nie znaleziono po za kilkoma przypadkami , winne są przepisy a nie osoby kupujące. Najwięcej kamienic poszło za Lecha Kaczyńskiego kiedy był prezydentem Warszawy to wtedy też rozpoczęli działalność czyściciele kamienic.
lol
3 lata temu
Mokry kapiszon Ziobry na podstawie jego wybujałej wyobraźni , odgrzewany 100 raz kotlet który już został obśmiany wiele razy podczas komisji śledczej, cyrku politycznego jakim się Ziobro i jego lokaj bylejaki zbłaźnił
proste
3 lata temu
Śmiechu warte, albo mają dowody przestępstwa albo fantasmagorie o łapówkach bez cienia dowodu. Reprywatyzacja kamienic trwała 30 lat za PiSu tak samo na podstawie kulawych przepisów, których PiS do dzisiaj nie zmienił obiecywał byleJaki machał ustawą reprywatyzacyjną i nigdy jej nie uchwalili. Odgrzewany 10 raz kotlet bo PiS idzie na dno! najlepszym dowodem była porażka PiSowskich bzdetów w wyborach zostali zmiażdżeni przez Warszawiaków i te ich bajdy o reprywatyzacji.
doc
3 lata temu
Łapówki hahahaha Czy oni potrafią wykryć jakieś prawdziwe przestępstwo ? Czy tylko łapówki bez żadnych dowodów na podstawie marzeń Ziobry.