Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Gigantyczny rachunek za prąd na działce. Mają zapłacić 17 tys.

277
Podziel się:

Para emerytów z Kołobrzegu ma do zapłacenia 17 tys. złotych za prąd, z którego korzystali na działce - informuje "Interwencja" Polsatu. To kilkanaście razy więcej, niż płacili do tej pory.

Gigantyczny rachunek za prąd na działce. Mają zapłacić 17 tys.
17 tys. złotych za prąd na działce. (Wikipedia, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, jofwooster)

Wcześniej dwójka emerytów płaciła rocznie 1200-1300 zł. Ostatni rachunek ich zaskoczył.

- To jest nieosiągalne, żeby działkowiec tyle naciągnął prądu. Firmy nie płacą rocznie tyle, ile my mamy do zapłacenia. To jest niewiarygodne - mówi "Interwencji" Elżbieta Malczyk.

Zarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych "Janiska", w których działkę mają państwo Malczykowie, początkowo też nie mógł uwierzyć w tak wysokie zużycie prądu.

Zobacz także: Ceny prądu w Polsce. Gdyby nie regulacje, byłoby jeszcze drożej

"Obecne wskazanie licznika wykazuje zużycie energii na poziomie ponad 27 tysięcy kilowatogodzin, co wskazywałoby na całoroczne zużycie energii w wysokości ponad 24 tysięcy kilowatogodzin, co Zarząd uznaje za mało prawdopodobne. Mając powyższe na uwadze, Zarząd wzywa Państwa do stawienia się w biurze zarządu w celu wyjaśnienia ww. nieprawidłowości" - czytamy w piśmie, które otrzymali emeryci.

Po kontroli okazało się jednak, że wszystko jest w porządku i emeryci faktycznie zużyli tyle prądu, ile zakład produkcyjny.

- Ja nie wiem, w jaki sposób oni nam to naliczyli i skąd oni to wzięli. Sekretarz zarządu była tutaj z prezesem, spojrzeli na licznik, stwierdzili, że wszystko się zgadza i musimy jednak zapłacić - opowiada "Interwencji" Elżbieta Malczyk, a jej mąż zauważa, że licznik ma 38 lat.

Emeryci oczekują, że sprawa zostanie wyjaśniona. Prezes ROD "Janiska" zgodził się na rozmowę z reporterami. Nie autoryzował jednak swoich wypowiedzi, dlatego nie zostały one opublikowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(277)
1234gd
2 lata temu
Wystarczy sprawdzić rachunek za energię z całego ogrodu. Działkowcy rozliczani są indywidualnie. Suma naliczeń z wszystkich działek i biura zarządu, hydroforni, musi się zgadzać ze wskazaniem z głównych liczników
Airaki
3 lata temu
niech rachunek wyślą Sasinowi
licznikbije
3 lata temu
i slusznie z pewnoscia tyl;e wyszlo jak sie caly rok uzywa nie patrzy na licznik
Kama
3 lata temu
Sąsiedzi im się przypadkiem nie "podłączyli"?...
Aga
3 lata temu
Ten kraj jest pełen możliwości, a mnie się zdawało, że już wszystko było...Ale nie, kraść legalnie czy zawyżać rachunki bez konsekwencji nadal można.
...
Następna strona