Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gra o franki. Dla szefa mBanku to większy problem niż pandemia. "Nieporównywalne rzeczy"

Prezes mBanku Cezary Stypułkowski ocenił, że problemy z kredytami frankowymi są dla sektora bankowego gorsze niż komplikacje wywołane pandemią COVID-19. - Przyrównywanie tych wielkości przypomina mierzenie temperatury wody kątomierzem. To są zupełnie nieporównywalne rzeczy. Koronawirus to cierpienie ludzi. Jako czynnik ekonomiczny nie uderza w nas tak mocno. Są sektory, które gorzej znoszą to zamieszanie, ale są to tylko niektóre sektory - mówił w programie "Money. To się liczy" Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. - Przepraszam za taki surowy ton. Ja widziałem wiele cykli gospodarczych i zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie podmioty mogą przetrwać zaburzenia – dodał.

0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
zobacz więcej komentarzy (2)
KOMENTARZE
(2)
amen
2 lata temu
podziękować frankowiczom za wzrost opłat w bankach czy trudniejsze wzięcie kredytu -trzeba mieć większy wkład własny. Banki nie tracą NIGDY. Przerzucą na nas straty, w tym na ludzi którzy nie bawili się w hazard jak małe dzieci.
Bez porównani...
2 lata temu
Frankiwicze i ich rodziny z tym czynnikiem żyją już kilkanaście lat. Niektórzy nie dali rady. Dla nich to coś innego niż tylko niższy zysk.