Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Hotele zamknięte od tygodni, a abonament RTV płacić trzeba

35
Podziel się:

Od 28 grudnia 2020 r. żaden gość hotelowy nie włączy telewizora, bo obiekty nie mogą przyjmować gości. Zresztą przez 2 wcześniejsze miesiące goście indywidualni również nie mogli w hotelach nocować. To nic, że nikt nie ogląda: abonament na utrzymanie mediów publicznych trzeba płacić.

Hotele zamknięte od tygodni, a abonament RTV płacić trzeba
Puste hotele? Obowiązek zapłaty abonamentu istnieje nadal (Pixabay)
bETCwLud

Choć hotele i pensjonaty są zamknięte od początku listopada (część przyjmowała do 28 grudnia klientów biznesowych, ale obłożenie i tak było znacznie mniejsze niż zwykle), ich właściciele muszą regulować abonament radiowo-telewizyjny. To nie są małe koszty. "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z właścicielom obiektu z Podbeskidzia, który miesięcznie uiszcza z tego tytułu 8 tys. zł. A przypomnijmy: hotel nie obsługuje gości.

Abonament RTV płacony jest na utrzymanie mediów publicznych, więc dziwi, że partia rządząca nie przyjęła żadnego rozwiązania, które na czas zamknięcia obiektów noclegowych zwalniałoby je z konieczności łożenia na państwowe media.

bETCwLuf

Hotelarze nie mogą pracować, a cały koszt utrzymania biznesu jest przerzucony na nich. Wprawdzie rząd wprowadza różnego rodzaju formy pomocy, dopłaty i tarcze, ale właściciele obiektów przekonują, że nie pokrywa to wszystkich kosztów: wynagrodzeń pracowników, kosztów ogrzewania, rat kredytów, jeśli istnieje takie zobowiązanie. Jak widać na przykładzie abonamentu, hotelarze musza ponosić różnorodne opłaty, o których klienci nie myślą, gdy zamawiają nocleg i zastanawiają się, "dlaczego tak drogo?".

Państwo nie jest jednak statystycznym konsumentem i powinno reagować, a więc zwolnić obiekty z płacenia za usługę, z której nikt obecnie nie korzysta, a jedynym wzbogaconym są media publiczne.

Zobacz także: „Ryzyko, czyli na co się przygotować, żeby zarobić?” Webinar mBank odc. 3
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETCwLuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
Diana
11 miesięcy temu
Biedni hotelarze. Z chęcią bym wsparła i pojechała na odpoczynek do Ustki do hotelu Lubicz. Tam są najlepsze warunki jeśli chodzi o spa.
marcin
11 miesięcy temu
państwo z dykty i kartonu. rząd zadłużył nas na 500 mld, rozdawają kasę na prawo i lewo - na te wszystkie plusy, inflacja szaleje, a do tego doją małych przedsiębiorców. To jest bandycki i jawnie antypolski rząd.
zkk
11 miesięcy temu
PiS mistrzem świata w dojeniu Polaków - opłaty, kary, podatki, dodatki, mandaty, etc, etc..........
bETCwLuH
Pawel
11 miesięcy temu
Tv reżimowa jk
Aren89
11 miesięcy temu
Powinni po prostu zaprzestania płacenia abonamentu te pieniądze spożytkować na coś innego pensję albo ogrzewanie a później odwoływać się żeby umożyli te płatności.
...
Następna strona