Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Jacek Sasin: "tak" dla własności państwowej w polskiej gospodarce. Mówi o repolonizacji

455
Podziel się:

Narzędziami do zapewnienia bezpieczeństwa państwa są spółki Skarbu Państwa – przekonywał Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, podczas wizyty w szkole medialnej ojca Tadeusza Rydzyka. Zdaniem wicepremiera własność państwową w polskiej gospodarce należy rozszerzać.

Jacek Sasin: "tak" dla własności państwowej w polskiej gospodarce. Mówi o repolonizacji
Jacek Sasin pozytywnie wypowiedział się o repolonizacji w polskiej gospodarce (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Wicepremier Sasin zabrał głos na konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze" organizowanej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka pojawili się również: prezes PiS Jarosław Kaczyński, unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Zdaniem Jacka Sasina kluczem dla gospodarki powinny być państwowe spółki.

W tych podstawowych obszarach bezpieczeństwa Polski państwo aktywnie działa, a tymi obszarami są: bezpieczeństwo energetyczne, militarne i żywnościowe. Tak je definiował śp. prezydent Lech Kaczyński, który trafnie wskazał, że aby państwo było suwerenne, musi bezpieczeństwo w tych obszarach swoich obywateli zapewnić – mówił Sasin.

Przypomniał, że spółki Skarbu Państwa należą do grona największych w Polsce przedsiębiorstw. – Z dziesięciu polskich firm płacących najwięcej podatku CIT do budżetu państwa osiem to SPP – podkreślił.

Jacek Sasin o repolonizacji gospodarki

Wicepremier Sasin uważa, że trzeba "wspierać własność państwową w polskiej gospodarce i ją rozszerzać, m.in. poprzez repolonizację". Jako przykład takiego działania podał odkupienie Banku Pekao. Wspomniał też o fuzji Orlenu z Lotosem, a także o Polskiej Grupie Spożywczej.

Już doprowadziliśmy do szczęśliwego finału konsolidację w obszarze rolno-spożywczym, tworząc Polską Grupę Spożywczą (...), która realnie będzie oddziaływała na rynek rolno-spożywczy. To w obliczu zagrożeń, jakie przyniosła wojna, ma podstawowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa kraju w tym obszarze – ocenił Sasin.

Polityk ocenił, że udział państwa w rynku spożywczym jest wciąż za mały. – Ten podmiot musimy rozwijać i prowadzić akwizycję – podkreślił. Zapewnił, że rząd jest na to przygotowany – ma odpowiednie projekty ustaw i pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(455)
ama
2 lata temu
chyba rePOLINizację czyli tp czego jeszcze nie nakradli, wróci do 7ydow i przecht w nierządzie! :P
Żenada
2 lata temu
Prezesowi i pisowcom wcale nie chodzi repolonizację tylko o repisyzację . To jest próba stworzenia systemu polityczno-oligarchicznego dokładnie takiego jak w Rosji gdzie ludzi związani z władzą będą zarabiać kokosy . Widać kto jest politycznym guru dla Kaczyńskiego .
gch
2 lata temu
jakiej gospodarki, tej której już nie ma, teraz będzie nacjonalizacja resztek firm prywatnych, komuna pełna gębą
Ciemnogrodzka...
2 lata temu
Koryto dla tłustych kotów należy zapełniać ! Tak ! Tak ! wszystko dla Polski, dla rodzinki, dla kolesi ! Jeszcze trochę i będzie koniec ! Apartamenty z kratkami czekają !
sprawiedliwi
2 lata temu
Co ty facet pieprzysz w tych spółkach tylko zatrudnieni są wasi kolesi rodzinka ,zarobki bogate ,ale jak wiesz facet te spółki nie wszystkie przynoszą zyski krajowi ,ale opłacacie pracowników z pieniędzy kraju ,czy to jest lojalne i uczciwe wobec narodu ,nie bo tym właśnie zrujnowaliście nasz kraj zgnoiliście naród ,aby wasz klan mógł się bogacicie ,wiec pieprzycie sami nie wiecie co ,naród nie jest ociemniały i nie zyje w czasach epoki kamienia łapanego ,jak wy, my twardo stoimy na ziemi i widzimy jakie zło przez te 40 lat wyczyniliście ,wiec już przestańcie kłamać oszukiwać bo nikt nie wierzy waszym słowa ,wasza gadka od 40 lat to słowa rzucone w przepaść ,już nie omamicie narodu ,aby korzystać z dobrobytu w kraju ładnie sie urzadziliscie na koszt kraju narodu ,nawet komuna tak sie nie wzbogacila nie oszukiwala narodu i kraju jak wy ,jestescie podlymi odrazajcymi hipokrytami ,nie politykami i patriotami ,bo tacy ludzie nie zyruja na krzywdzie wlasnego narodu ,nie szkodza krajowi narodowi
...
Następna strona