Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jest praca "od ręki". Chcesz etat? "Pracodawca cię wyśmieje"

– W hotelarstwie czy gastronomii jest praca "od ręki", ale jeśli przyjdzie kandydat z informacją, że chce umowę o pracę, to raczej zostanie wyśmiany – mówi w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. W ocenie eksperta te branże bardzo ucierpiały w czasie pandemii i w wielu przypadkach są na skraju bankructw. – W branży nie ma chęci na długotrwałe zobowiązania finansowe, bo nie wiadomo co będzie za rok czy dwa – dodaje Inglot. – Na umowę o pracę nie ma co liczyć – podsumowuje.

14
Podziel się:
KOMENTARZE
(14)
Mario
2 lata temu
To niech sami sobie pracują i zobaczymy kto kogo złamie od wielu wielu lat pracodawcy oszukiwali i mieli pracownika gdzieś
andrzej58
2 lata temu
Tak jest w prawie całym sektorze tzw. prywatnym. Nasi "byznesmeny" mają mentalność bandytów. nachapać się jak najszybciej jak jest okazja. Żadnego myślenia długo terminowego.
Sylwek
2 lata temu
Na dziko mogę robić 40 do łapy na godzinę
xcv
2 lata temu
no nie kazemu,umowa potrzebna,do szczescia,ale zarobek,maja jakies dochody,i dorabiaja na czarno,a zreszta hotelarstwo to nie jest wymarzona praca,i czesto sezonowa
Niewolnik.
2 lata temu
. W Szpitalu Miejskim w Olsztynie niepełnosprawni stróże pracują po 24 godziny non stop. po 21 godzinie mogą spać i nie odbierać telefonów . I kto górą ? Kasa dotacje i prezenty dla Dyrekcji szpitala.