Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kazał czekać na siebie Putinowi. "Pokazuje, że Rosjanie są do pokonania"

Przedstawiciele Ukrainy, Rosji, Turcji i ONZ mają podpisać w Stambule umowę, która ma odblokować eksport ukraińskiego zboża przez porty Morza Czarnego. Czy rozwiąże ono gigantyczny problem Ukrainy? - Ono nie tyle by rozwiązało problem, ale osłabiłoby najbardziej bolesne napięcia. Tylko nie jestem pewien, czy o to chodzi Rosjanom. Od pierwszego dnia wojny trwają ataki rakietowe na ukraińskie elewatory zbożowe, a eksport zboża przez Morze Czarne jest blokowany. Myślę, że jest to świadoma polityka rosyjska, obliczona na pogłębienie kryzysu nie w krajach afrykańskich, tylko poprzez wywołanie głodu w Afryce doprowadzenie do gigantycznego kryzysu imigracyjnego w Europie. Aby Zachód zajął się problemem migrantów, a nie Ukrainą - komentował w programie "Newsroom" WP Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador Polski na Łotwie i w Armenii. Skomentował też rolę prezydenta Turcji Recepa Erdogana w tym porozumieniu. - Od początku próbuje się on usadowić w roli obrotowego,...

rozwiń
0
0
20
Podziel się
Komentarze (20)
zobacz więcej komentarzy (20)
KOMENTARZE
(20)
Prawda
5 dni temu
Dla zarzegnania kryzysu trzeba by było wjechać z wojskiem do Moskwy i pokazać im że nie są górą.
KOSA
3 tyg. temu
Teraz Putin czekał na Erdogana za chwilę będzie dokładnie na odwrót i co z tego. Prawda jest taka że są siebie warci. Robią wspólne interesu za grube pieniądze co znaczy dla nich ludzkie życie myślicie że z elitami zachodu jest lepiej nic podobnego liczy się tylko pieniądze. Jak się nawinie okazja to państwa Europy zachodniej oddadzą wschód Putinowi bez mrugnięcia okiem.
Adam
4 tyg. temu
takie spóźnienie to nic, winda mogła się za wolno poruszać! Szukanie upokorzeń z tej sytuacji to namolne dążenie do konfliktu, bez powodu! Czekanie 30min. w przypadku, kiedy godzina jest ustalona to już jednak daje do myślenia!
Bulldog
4 tyg. temu
rosja to nie kraj, tylko organizacja kryminalska.
Paul
4 tyg. temu
Tylko Polacy boja sie putina, nikt inny. Komuna zrobila swoje.